Publikacje » Uprawy » Mustang Forte – wszystko co musisz wiedzieć

Mustang Forte – wszystko co musisz wiedzieć

12 Marca 2018

Wiosna za pasem, zatem niebawem przyjdzie czas na ochronę roślin. Wyszliśmy z założenia, że szukając informacji na temat poszczególnych herbicydów najlepiej mieć wszystko w jednym miejscu. Stąd pomysł na cykl „wszystko co musisz wiedzieć”.

Cykl „wszystko co musisz wiedzieć” z założenia ma stanowić najbardziej kompletny zestaw informacji poświęconych konkretnemu rozwiązaniu. Pierwszy tekst przygotowaliśmy o Lancecie Plus, a całkiem niedawno opublikowaliśmy kolejny o nowym herbicydzie Pixxaro. Dzisiaj czas na następny herbicyd.

W przyszłości jeśli pojawią się nowe artykuły dotyczące, któregoś z bohaterów cyklu, to wpisy będziemy aktualizować.

Mustang Forte 195 SE to herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawach pszenicy ozimej, żyta, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego, pszenicy jarej, owsa czy w mieszankach jęczmienia jarego z owsem. Nieco dłuższe wprowadzenie odnośnie tego preparatu znajdziecie w „Mustang Forte – informacje podstawowe”.

Środek ten często wykorzystywany jest przez rolników podczas zabiegów poprawkowych. Napisaliśmy o tym kilka wpisów (nie zawsze Mustang Forte jest bohaterem wpisu, ale zawsze się pojawia): „Jaki herbicyd na wiosenne poprawki”, „Zwalczanie chwastów w zbożach po trudnej jesieni”, „Wiosenne opryski – poprawki po zabiegach jesiennych” i na koniec coś o zbożach jarych „Ochrona zbóż jarych przed chwastami”.

Wracając do samego Mustanga Forte… jest to preparat, który świetnie radzi sobie z wieloma gatunkami chwastów. Szczegółowo opisaliśmy jego skuteczność w materiale „Mustang Forte – skuteczność na chwasty”. Kilka kolejnych wpisów poświęciliśmy wykorzystaniu preparatu w praktyce. Mowa o „Mustang Forte – terminy i dawkowanie” oraz „Możliwe mieszaniny z Mustangiem Forte”. A na koniec zachęcamy do lektury „Jakie rośliny uprawiać po Mustangu Fort?”.

 

***

Etykieta Mustang Forte 195 SE | Karta charakterystyki 195 SE

Fotografia: Amazone

Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online