Program partnerski e-pole
Zaloguj się | Dołącz do programu
Narzędzia online

Specjalnie z myślą o użytkownikach E-pola przygotowaliśmy zestaw praktycznych narzędzi online, które pomogą zaplanować i zoptymalizować pracę w gospodarstwie. Skorzystaj między innymi z aktualnej mapy plonowania kukurydzy oraz z aplikacji mobilnej.

Monitoring - Mapa plonowania kukurydzy kiszonkowej w Polsce w roku 2022

Zobacz jak plonowała kukurydza kiszonkowa marki Pioneer w 2022 r.


Monitoring agrofagów sadowniczych

Sprawdź jakie agrofagi zagrażają obecnie uprawom sadowniczym. Monitoruj na bieżąco sytuacje z parchem, mączniakiem czy owocówką.


Monitoring - Mapa zagrożenia suchą zgnilizną

Oddajemy w Wasze ręce kolejną interaktywną mapę rolniczą. Mapę prognozowania zagrożenia suchą zgnilizną stworzyliśmy z myślą o rolnikach, producentach rzepaku oraz osobach związanych z branżą rolną. Sucha zgnilizna kapustnych jest jednym z najgroźniejszych zagrożeń hodowców w Polsce i na świecie. Nasza mapa umożliwia ocenę zagrożenia wystąpieniem tej choroby rzepaku.


Monitoring - Mapa plonowania słonecznika w Polsce w roku 2021

Zobacz jak plonował słonecznik marki Pioneer w 2021 r.


Monitoring - Mapa plonowania rzepaku w Polsce w roku 2021

Zobacz jak plonował rzepak marki Pioneer w 2021 r.


Szkodliwe motyle w uprawach sadowniczych

Owocówki – jabłkóweczka i śliwkóweczka – to szkodniki , które w największym stopniu wpływają na jakość plonu. Gąsienice tych gatunków żerują w owocach zanieczyszczając je odchodami, powodując tzw. robaczywienie jabłek i śliwek. W większości sadów jabłoniowych i śliwowych, aby zapobiec uszkodzeniom owoców, szkodniki te muszą być zwalczane w każdym sezonie wegetacyjnym.
Zwójkówki liściowe są jedną z najważniejszych grup szkodników upraw sadowniczych, a szczególnie sadów jabłoniowych. Ich gąsienice są obecne w sadzie od wczesnej wiosny aż do zbioru owoców i uszkadzają rozwijające się rozety liściowo-kwiatowe, liście, zawiązki i owoce. Wielogatunkowy skład zwójkówek zasiedlających poszczególne sady, a także zróżnicowana biologia sprawiają, że ich zwalczanie jest trudne. Skuteczne zwalczanie zwójkówek liściowych wymaga z jednej strony znajomości, które gatunki są najliczniejsze w naszym sadzie, a z drugiej wiedzy na temat tych elementów biologii szkodnika, które decydują o terminach zwalczania.

Monitoring – Mapa temperatury gleby

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością oddajemy Wam narzędzie, które wspomoże decyzje dotyczącą wybrania odpowiedniego terminu siewu kukurydzy. Każdego roku, gdy rozpoczyna się kwiecień wielu farmerów zadaje sobie pytanie: "czy to już czas na siew kukurydzy?". Aby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie musimy przedstawić kilka faktów.


Aplikacje mobilne

e-pole

Aplikacja mobilna e-pole została stworzona przede wszystkim z myślą o ułatwieniu walki z agrofagami w uprawach rolniczych, warzywniczych i sadowniczych. Można z niej korzystać na kilka sposobów.

Z e-pola można korzystać jak z atlasu chwastów. Wystarczy wybrać uprawę oraz gatunek chwastu, jaki w danej uprawie występuje. Każdy gatunek chwastu jest opatrzony dużym czytelnym zdjęciem, aby jak najłatwiej rozpoznać zagrożenie. Poniżej wybranego chwastu pojawia się proponowany środek chemiczny, którym można zwalczyć agrofaga.

Drugi sposób pozwala na zapoznanie się z ofertą wszystkich środków Corteva Agriscience w odniesieniu do konkretnych upraw.

Trzeci sposób umożliwia zapoznanie się z konkretnymi środkami ochrony roślin uszeregowanymi alfabetycznie.

Warto podkreślić, że w aplikacji można zapoznać się z opisem środka, listą zwalczanych chorób, chwastów i szkodników, zaleceniami odnośnie do dawek i następstwa roślin. Można również przeczytać etykietę każdego z produktów. Wszystko pod ręką w zasięgu kilku stuknięć palcem.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami: Android (kliknij Google Play), iOS (kliknij AppStore) oraz Windows (kliknij Windows Phone)

e-pole kiosk

e-pole kiosk to aplikacja mobilna, która umożliwia dostęp do wszystkich materiałów wydawniczych Corteva Agriscience. Można za jej pomocą przeczytać najnowsze wydanie pisma „Dobra Uprawa” lub zapoznać się z nowymi artykułami poświęconymi konkretnym produktom i rozwiązaniom.

Aplikacja e-pole kiosk została zaprojektowana z myślą o rolnikach, ale nie tylko. Skorzystają z niej również osoby zainteresowane środkami ochrony roślin, sprzedawcy produktów tego typu, a także doradcy i agronomowie.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami: Android (kliknij Google Play), iOS (kliknij AppStore) oraz Windows (kliknij Windows Phone)

Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online