Publikacje » Uprawy » Bizon – wszystko co musisz wiedzieć

Bizon – wszystko co musisz wiedzieć

1 Września 2018

Stali Czytelnicy naszego bloga pewnie zauważyli, że co jakiś czas na naszych stronach pojawia się materiał z cyklu "Wszystko co musisz wiedzieć". Dzieje się tak, gdy na temat stosowania konkretnego preparatu ochronnego pojawią się wszystkie najważniejsze informacje. Mowa m.in. o kwestiach wyjątkowo praktycznych jak dawkowanie, termin stosowania oraz innych zagadnieniach związanych ze stosowaniem preparatu. Do tego dołączyć należy tematy bardziej teoretyczne związane z budową chemiczną, przeznaczeniem itp. Do tej pory na łamach e-pole.pl pojawiły się materiały:

Dzisiaj czas na herbicyd Bizon™ . Na temat tego preparatu opublikowaliśmy 3 wpisy. Pierwszy ukazujący Bizona w kontekście kompletnych herbicydów stosowanych w zbożach ozimych. Z materiału "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – wprowadzenie" dowiecie się jakie jest przeznaczenie tego preparatu, jaki jest zakres jego stosowania oraz jakie substancje aktywne w nim zastosowano. Jego naturalnym rozwinięciem jest tekst Rafała Kowalskiego pt. "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – termin stosowania". Znajdziecie w nim więcej informacji praktycznych, dotyczących m.in terminu stosowania. Jednak co warte podkreślenia, w tym artykule jest również praktyczny poradnik ułatwiający rozpoznanie stadiów rozwojowych zbóż. Tekst kończący Bizonowy cykl nosi tytuł "Uniwersalny herbicyd na zboża ozime" i w pełni jest on poświęcony wytłumaczeniu owej uniwersalności. Zdecydowanie warto poświęcić 3 minuty na jego lekturę.

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online