Bizon – wszystko co musisz wiedzieć

1 Września 2018

Stali Czytelnicy naszego bloga pewnie zauważyli, że co jakiś czas na naszych stronach pojawia się materiał z cyklu "Wszystko co musisz wiedzieć". Dzieje się tak, gdy na temat stosowania konkretnego preparatu ochronnego pojawią się wszystkie najważniejsze informacje. Mowa m.in. o kwestiach wyjątkowo praktycznych jak dawkowanie, termin stosowania oraz innych zagadnieniach związanych ze stosowaniem preparatu. Do tego dołączyć należy tematy bardziej teoretyczne związane z budową chemiczną, przeznaczeniem itp. Do tej pory na łamach e-pole.pl pojawiły się materiały:

Dzisiaj czas na herbicyd Bizon™ . Na temat tego preparatu opublikowaliśmy 3 wpisy. Pierwszy ukazujący Bizona w kontekście kompletnych herbicydów stosowanych w zbożach ozimych. Z materiału "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – wprowadzenie" dowiecie się jakie jest przeznaczenie tego preparatu, jaki jest zakres jego stosowania oraz jakie substancje aktywne w nim zastosowano. Jego naturalnym rozwinięciem jest tekst Rafała Kowalskiego pt. "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – termin stosowania". Znajdziecie w nim więcej informacji praktycznych, dotyczących m.in terminu stosowania. Jednak co warte podkreślenia, w tym artykule jest również praktyczny poradnik ułatwiający rozpoznanie stadiów rozwojowych zbóż. Tekst kończący Bizonowy cykl nosi tytuł "Uniwersalny herbicyd na zboża ozime" i w pełni jest on poświęcony wytłumaczeniu owej uniwersalności. Zdecydowanie warto poświęcić 3 minuty na jego lekturę.

Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024