Mustang Forte – wszystko co musisz wiedzieć

12 Marca 2018
 | Kategoria: Ochrona

Wiosna za pasem, zatem niebawem przyjdzie czas na ochronę roślin. Wyszliśmy z założenia, że szukając informacji na temat poszczególnych herbicydów najlepiej mieć wszystko w jednym miejscu. Stąd pomysł na cykl „wszystko co musisz wiedzieć”.

Cykl „wszystko co musisz wiedzieć” z założenia ma stanowić najbardziej kompletny zestaw informacji poświęconych konkretnemu rozwiązaniu. Pierwszy tekst przygotowaliśmy o Lancecie Plus, a całkiem niedawno opublikowaliśmy kolejny o nowym herbicydzie Pixxaro. Dzisiaj czas na następny herbicyd.

W przyszłości jeśli pojawią się nowe artykuły dotyczące, któregoś z bohaterów cyklu, to wpisy będziemy aktualizować.

Mustang Forte 195 SE to herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawach pszenicy ozimej, żyta, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego, pszenicy jarej, owsa czy w mieszankach jęczmienia jarego z owsem. Nieco dłuższe wprowadzenie odnośnie tego preparatu znajdziecie w „Mustang Forte – informacje podstawowe”.

Środek ten często wykorzystywany jest przez rolników podczas zabiegów poprawkowych. Napisaliśmy o tym kilka wpisów (nie zawsze Mustang Forte jest bohaterem wpisu, ale zawsze się pojawia): „Jaki herbicyd na wiosenne poprawki”, „Zwalczanie chwastów w zbożach po trudnej jesieni”, „Wiosenne opryski – poprawki po zabiegach jesiennych” i na koniec coś o zbożach jarych „Ochrona zbóż jarych przed chwastami”.

Wracając do samego Mustanga Forte… jest to preparat, który świetnie radzi sobie z wieloma gatunkami chwastów. Szczegółowo opisaliśmy jego skuteczność w materiale „Mustang Forte – skuteczność na chwasty”. Kilka kolejnych wpisów poświęciliśmy wykorzystaniu preparatu w praktyce. Mowa o „Mustang Forte – terminy i dawkowanie” oraz „Możliwe mieszaniny z Mustangiem Forte”. A na koniec zachęcamy do lektury „Jakie rośliny uprawiać po Mustangu Fort?”.

 

***

Etykieta Mustang Forte 195 SE | Karta charakterystyki 195 SE

Fotografia: Amazone


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
19 Kwietnia 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmowego poradnika, dzięki któremu...
18 Stycznia 2016, autor: Rafał Kowalski
Lista roślin następczych po zastosowaniu Lanceta Plus™ 125 WG wiosną i...
22 Sierpnia 2016, autor: Krzysztof Szymański
Rozpoczynamy cykl "groźne chwasty w rzepaku", w którym będziemy koncen...
24 Sierpnia 2017, autor: Krzysztof Szymański
Temat "ochrona rzepaku" pojawiał się na naszym blogu wiele razy. Tym r...
16 Marca 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
W najnowszym wpisie podpowiadamy, jaki herbicyd będzie najlepszy na wi...
06 Lutego 2017, autor: Krzysztof Szymański
Ochrona roślin wiosną to zagadnienie będące obecnie na czasie. W poniż...