Publikacje » Uprawy » Kuhn Oceanis 2

Kuhn Oceanis 2

9 Kwietnia 2018

Oceanis 2 to nowy opryskiwacz Kuhn, który stosunkowo niedawno pojawił się w ofercie firmy. Model ten dostępny jest z różnymi zbiornikami o pojemności do 7700 l oraz belkami opryskowymi o szerokości do 48 m.

Seria Oceanis 2 obejmuje cztery opryskiwacze. Najmniejszy wyposażony został w zbiornik o pojemności 5000 l. W największym zaś montowany jest model o pojemności 7700 l. Do tego należy doliczyć 550 l pojemności zbiornika na wodę do płukania. Co więcej, producent umożliwia we wszystkich modelach montaż belek polowych o szerokości roboczej od 24 do aż 48 m. Projektując Oceanisa 2 inżynierowie Kuhn wykorzystali uznany już system zawieszenia belki Equlibra oraz hydropneumatyczne zawieszenie osi jezdnej oraz zaczepu. 

Ciecz do rozpylaczy rozprowadza jedna z dwóch montowanych pomp: PM 500 lub PM 700. Maszynę można także wyposażyć w nowy rozwadniacz z systemem Easyflow umożliwiający bezpieczne wprowadzanie środków chemicznych do opryskiwacza oraz płukanie pojemników. W celu ułatwienia obsługi maszyny po skończonej pracy Kuhn zastosował automatyczny system płukania układu cieczowego Rinsassist. Funkcjonuje on w ramach ISOBUS i umożliwia przeprowadzenie i kontrolę wszystkich czynności na ekranie terminala. Innym, godnym zaznaczenia systemem jest Stopmix, który odpowiada za automatyczne mieszanie cieczy roboczej. W przypadku tworzenia się piany pod koniec oprysku układ ten automatycznie wyłącza mieszanie.

Kuhn do swoich opryskiwaczy montuje belki o szerokości do 48 m. Fot. Kuhn

Jednym z wielu ciekawie nazwanych, nowoczesnych systemów zastosowanych w opryskiwaczach Oceanis 2 jest Boom Assist Total Pro. Jest to układ stabilizacji belki polowej, który umożliwia wypoziomowanie belki opryskowej niezależnie od topografii terenu oraz ukształtowania łanu. Wykorzystuje on dane z trzech czujników, za pomocą których w trybie ciągłym kontroluje ukształtowanie terenu oraz łanu i decyduje o położeniu belki. Oprysk prowadzony jest w zakresie wysokości od 0,5 do 2,5 m. 

Natomiast dzięki systemowi elektrycznego sterowania głowicami Multispray opryskiwacz posiadający odpowiednie informacje jest w stanie dokonać zabiegu ze zmiennym dawkowaniem. W zależności od warunków wybierany jest rozpylacz najlepiej dopasowany do sytuacji. System ten umożliwia również automatyczne wyłączanie rozpylaczy. Kuhn zapewnia także, że Multispray pozytywnie wpływa na prowadzenie oprysku podczas przyspieszania i hamowania.

Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online