Ochrona roślin jesienią – drogowskaz

29 Sierpnia 2018

Jesień to jeden z najważniejszych okresów w budowaniu bezpieczeństwa własnych upraw. Jak nietrudno się domyślić, kwestie związane z jesienną ochroną roślin poruszaliśmy na łamach naszego bloga już wielokrotnie. Aby ułatwić Wam wędrowanie po naszej liście tematycznych wpisów przygotowaliśmy poniższy drogowskaz.

Ochrona roślin jesienią – rzepak

Kilka wpisów w ubiegłym latach poświęciliśmy ochronie rzepaku. Chyba najważniejszym i najbardziej przekrojowym z nich jest “Co musisz wiedzieć o ochronie rzepaku jesienią”. Zwalczanie chwastów z wykorzystaniem preparatu Navigator opisaliśmy w materiale “Zwalczanie chwastów w rzepaku – Navigator [kompendium]”. Oprócz przydatnej tabeli z progami szkodliwości poszczególnych gatunków chwastów znajdziecie w tym materiale podstawowe informacje dotyczące stosowania herbicydu Navigator, jak również odniesienia do bardziej szczegółowych opracowań.

W kontekście użytkowania preparatu o nazwie Kerb można przeczytać w artykule “Ochrona rzepaku jesienią – Kerb”. “Skuteczny oprysk na chwasty w rzepaku jesienią” to materiał, z którego dowiecie jak stosować preparaty Navigator i Perenal, aby osiągnąć najlepszy efekt chwastobójczy.

Ochrona roślin jesienią – zboża

Na naszym blogu w ubiegłych miesiącach opublikowaliśmy trzy ciekawe wpisy poświęcone ochronie zbóż jesienią. Wszystkie poświęcone zastosowaniu preparatu Bizon:

Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024