Publikacje » Poletko » TOP10 – najpopularniejsze uprawy w Polsce

TOP10 – najpopularniejsze uprawy w Polsce

8 Grudnia 2015

Czy w Polsce większą powierzchnię zasiewów ma żyto czy rzepak? Czy chętniej wysiewane jest pszenżyto czy kukurydza na ziarno? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w nowym cyklu na naszym blogu – TOP10.

Mimo dość swobodnej formy, każda sporządzona lista TOP10 będzie odnosić się do przeprowadzonych badań i analiz. W tym wypadku opieramy się o analizy pracowników Głównego Urzędu Statystycznego, którzy co roku przygotowują szereg interesujących opracowań. Bazując na powierzchni zasiewów na terenie naszego kraju przedstawiamy listę najchętniej uprawianych roślin w 2014 roku.

Najpopularniejsze uprawy w Polsce w 2014 roku

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online

Szanowni Państwo! Informujemy, że aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, nasz serwis internetowy gromadzi i zapisuje w pamięci komputerów Użytkowników serwisu krótkie informacje tekstowe (tzw. „cookies”). W każdym czasie możecie Państwo zmodyfikować ustawienia przeglądarki, aby wyłączyć ten mechanizm. Konfiguracja, która dopuszcza używanie cookies oznacza, że Użytkownicy wyrażają na powyższe zgodę. Aby dowiedzieć się więcej proszę zapoznać się z Polityką Prywatności