E-pole 2018 – blog rolniczy u progu nowego sezonu

1 Stycznia 2018

Kolejny rok, kolejny sezon rolniczy za nami. W tym czasie, na łamach bloga rolniczego e-pole.pl opublikowaliśmy 78 nowych wpisów. Część z nich była bardziej merytoryczna, jak wpis poświęcony wapnowaniu gleby ("Wapnowanie gleby"). Nie brakowało również wpisów bardziej praktycznych. W tym przypadku najlepszym przykładem jest cały cykl "co na polach". Pojawiło się również kilka nowych sond oraz quizów, ponieważ wychodzimy z założenia, że blog rolniczy to również miejsce odpoczynku i wartościowej rozrywki :) . Staraliśmy się poruszać tematy, które są ważne dla wszystkich rolników. Dlatego oprócz kwestii typowo teoretycznych i praktycznych, ale dotyczących prac w obrębie gospodarstwa, uzupełnialiśmy systematycznie dział "ciekawostki". Wśród chętniej czytanych wiadomości znalazły się m.in.: "OSN w Polsce", materiał podsumowujący produkcję roślinną w Polsce w 2016 roku, czyli "Zasiewy i zbiory 2016", podsumowanie sprzedaży ciągników rolniczych w 2016 roku, czy chętnie czytany materiał o prognozie pogody dla rolników.

A jak będzie wyglądał rok 2018 na blogu? Na pewno pojawi się jeszcze więcej artykułów. Głównym tematem, najczęściej poruszanym na naszych stronach wciąż będzie ochrona roślin. Nie zabraknie również materiałów poświęconych zabiegom nawożenia czy uprawy roli. Planujemy także, więcej pisać na temat nasion oraz siewu. A i to nie wszystko...

Nowe materiały będziemy publikować tak jak do tej pory, czyli w każdym tygodniu pojawią się nowe wpisy. Dla tych z Was, którzy nie mają możliwości zaglądać na e-pole.pl systematycznie, niespełna dwa lata temu stworzyliśmy newsletter. Pomysł z comiesięcznymi wiadomościami chyba się Wam spodobał, ponieważ lista mailingowa z tygodnia na tydzień jest coraz większa. W każdym miesiącu, do wiadomości mailowej tradycyjnie dołączamy propozycję tapety na pulpit :)

Nasz blog rolniczy funkcjonuje i rozwija się dzięki Wam, Czytelnikom. I za to bardzo Wam dziękujemy. Gorąco również zachęcamy do zadawania pytań i komentowania kolejnych wpisów. Nie pozostawimy żadnego z pytań bez odpowiedzi :) Jeśli macie propozycje odnośnie tego, o czym chcielibyście czytać na łamach bloga – koniecznie nam o tym napiszcie. Może to być komentarz pod artykułem czy też tradycyjny e-mail. Czytamy wszystko :)

Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024