Bizon – wszystko co musisz wiedzieć

1 Września 2018

Stali Czytelnicy naszego bloga pewnie zauważyli, że co jakiś czas na naszych stronach pojawia się materiał z cyklu "Wszystko co musisz wiedzieć". Dzieje się tak, gdy na temat stosowania konkretnego preparatu ochronnego pojawią się wszystkie najważniejsze informacje. Mowa m.in. o kwestiach wyjątkowo praktycznych jak dawkowanie, termin stosowania oraz innych zagadnieniach związanych ze stosowaniem preparatu. Do tego dołączyć należy tematy bardziej teoretyczne związane z budową chemiczną, przeznaczeniem itp. Do tej pory na łamach e-pole.pl pojawiły się materiały:

Dzisiaj czas na herbicyd Bizon™ . Na temat tego preparatu opublikowaliśmy 3 wpisy. Pierwszy ukazujący Bizona w kontekście kompletnych herbicydów stosowanych w zbożach ozimych. Z materiału "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – wprowadzenie" dowiecie się jakie jest przeznaczenie tego preparatu, jaki jest zakres jego stosowania oraz jakie substancje aktywne w nim zastosowano. Jego naturalnym rozwinięciem jest tekst Rafała Kowalskiego pt. "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – termin stosowania". Znajdziecie w nim więcej informacji praktycznych, dotyczących m.in terminu stosowania. Jednak co warte podkreślenia, w tym artykule jest również praktyczny poradnik ułatwiający rozpoznanie stadiów rozwojowych zbóż. Tekst kończący Bizonowy cykl nosi tytuł "Uniwersalny herbicyd na zboża ozime" i w pełni jest on poświęcony wytłumaczeniu owej uniwersalności. Zdecydowanie warto poświęcić 3 minuty na jego lekturę.

Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024