Bizon – wszystko co musisz wiedzieć

1 Września 2018

Stali Czytelnicy naszego bloga pewnie zauważyli, że co jakiś czas na naszych stronach pojawia się materiał z cyklu "Wszystko co musisz wiedzieć". Dzieje się tak, gdy na temat stosowania konkretnego preparatu ochronnego pojawią się wszystkie najważniejsze informacje. Mowa m.in. o kwestiach wyjątkowo praktycznych jak dawkowanie, termin stosowania oraz innych zagadnieniach związanych ze stosowaniem preparatu. Do tego dołączyć należy tematy bardziej teoretyczne związane z budową chemiczną, przeznaczeniem itp. Do tej pory na łamach e-pole.pl pojawiły się materiały:

Dzisiaj czas na herbicyd Bizon™ . Na temat tego preparatu opublikowaliśmy 3 wpisy. Pierwszy ukazujący Bizona w kontekście kompletnych herbicydów stosowanych w zbożach ozimych. Z materiału "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – wprowadzenie" dowiecie się jakie jest przeznaczenie tego preparatu, jaki jest zakres jego stosowania oraz jakie substancje aktywne w nim zastosowano. Jego naturalnym rozwinięciem jest tekst Rafała Kowalskiego pt. "Jesienny herbicyd dla zbóż ozimych – termin stosowania". Znajdziecie w nim więcej informacji praktycznych, dotyczących m.in terminu stosowania. Jednak co warte podkreślenia, w tym artykule jest również praktyczny poradnik ułatwiający rozpoznanie stadiów rozwojowych zbóż. Tekst kończący Bizonowy cykl nosi tytuł "Uniwersalny herbicyd na zboża ozime" i w pełni jest on poświęcony wytłumaczeniu owej uniwersalności. Zdecydowanie warto poświęcić 3 minuty na jego lekturę.

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024