Przystawki do kukurydzy na ziarno – przegląd rynku

7 Października 2021

Przystawki do kukurydzy na ziarno – przegląd rynku

W jaką przystawkę wyposażyć kombajn na sezon cięcia kukurydzy ziarnowej? Jeśli jeszcze nie mamy odpowiedniej przystawki do kombajnu, warto się rozeznać, jakie możliwości oferuje rynek, aby wybrać odpowiadające nam narzędzie.

Spośród dostępnych na rynku polskim przystawek największą popularnością cieszą się modele 6- i 8-rzędowe. Z tego blisko 90 proc. sprzedawanych w Polsce stanowią modele składane hydraulicznie do transportu, a pozostały procent zbywanych na rynku maszyn to nieskładane do transportu – takie, które ze względu na znaczną ich szerokość trzeba przewozić na pola na wózkach transportowych. Jedynie mniejsze 4- i 5-rzędowe konstrukcje to urządzenia na sztywnej ramie. W poniższym zestawianiu ujęto producentów, którzy oferują pełen przekrój urządzeń do koszenia kukurydzy ziarnowej.

Przystawki z Polski

Przystawki Emarol są produkowane w Polsce z komponentów od sprawdzonych dostawców przy zastosowaniu nowoczesnej technologii wytwarzania. Dzięki adapterom uniwersalny heder może być montowany do każdego typu kombajnu. W przystawkach zastosowano stożkowe rozdzielacze wykonane z cienkiej, giętej blachy, przez co konstrukcja jest lekka i jednocześnie sztywna oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. Profil rozdzielaczy redukuje do minimum straty podczas zbioru kukurydzy. Jednostka ścinająca gwarantuje doskonałe rozdrobnienie łodyg oraz niskie ściernisko. Noże wciągające z kątownikami pracują sprawnie i wydajnie nawet przy wysokich łodygach. Płyty zrywające, których rozstaw sterowany jest hydraulicznie lub elektrycznie z kabiny kombajnu, zapewniają dokładne obrywanie...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024