Przystawki do kukurydzy na ziarno – przegląd rynku

7 Października 2021

Przystawki do kukurydzy na ziarno – przegląd rynku

W jaką przystawkę wyposażyć kombajn na sezon cięcia kukurydzy ziarnowej? Jeśli jeszcze nie mamy odpowiedniej przystawki do kombajnu, warto się rozeznać, jakie możliwości oferuje rynek, aby wybrać odpowiadające nam narzędzie.

Spośród dostępnych na rynku polskim przystawek największą popularnością cieszą się modele 6- i 8-rzędowe. Z tego blisko 90 proc. sprzedawanych w Polsce stanowią modele składane hydraulicznie do transportu, a pozostały procent zbywanych na rynku maszyn to nieskładane do transportu – takie, które ze względu na znaczną ich szerokość trzeba przewozić na pola na wózkach transportowych. Jedynie mniejsze 4- i 5-rzędowe konstrukcje to urządzenia na sztywnej ramie. W poniższym zestawianiu ujęto producentów, którzy oferują pełen przekrój urządzeń do koszenia kukurydzy ziarnowej.

Przystawki z Polski

Przystawki Emarol są produkowane w Polsce z komponentów od sprawdzonych dostawców przy zastosowaniu nowoczesnej technologii wytwarzania. Dzięki adapterom uniwersalny heder może być montowany do każdego typu kombajnu. W przystawkach zastosowano stożkowe rozdzielacze wykonane z cienkiej, giętej blachy, przez co konstrukcja jest lekka i jednocześnie sztywna oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. Profil rozdzielaczy redukuje do minimum straty podczas zbioru kukurydzy. Jednostka ścinająca gwarantuje doskonałe rozdrobnienie łodyg oraz niskie ściernisko. Noże wciągające z kątownikami pracują sprawnie i wydajnie nawet przy wysokich łodygach. Płyty zrywające, których rozstaw sterowany jest hydraulicznie lub elektrycznie z kabiny kombajnu, zapewniają dokładne obrywanie...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024