Przystawki do kukurydzy na ziarno – przegląd rynku

7 Października 2021

Przystawki do kukurydzy na ziarno – przegląd rynku

W jaką przystawkę wyposażyć kombajn na sezon cięcia kukurydzy ziarnowej? Jeśli jeszcze nie mamy odpowiedniej przystawki do kombajnu, warto się rozeznać, jakie możliwości oferuje rynek, aby wybrać odpowiadające nam narzędzie.

Spośród dostępnych na rynku polskim przystawek największą popularnością cieszą się modele 6- i 8-rzędowe. Z tego blisko 90 proc. sprzedawanych w Polsce stanowią modele składane hydraulicznie do transportu, a pozostały procent zbywanych na rynku maszyn to nieskładane do transportu – takie, które ze względu na znaczną ich szerokość trzeba przewozić na pola na wózkach transportowych. Jedynie mniejsze 4- i 5-rzędowe konstrukcje to urządzenia na sztywnej ramie. W poniższym zestawianiu ujęto producentów, którzy oferują pełen przekrój urządzeń do koszenia kukurydzy ziarnowej.

Przystawki z Polski

Przystawki Emarol są produkowane w Polsce z komponentów od sprawdzonych dostawców przy zastosowaniu nowoczesnej technologii wytwarzania. Dzięki adapterom uniwersalny heder może być montowany do każdego typu kombajnu. W przystawkach zastosowano stożkowe rozdzielacze wykonane z cienkiej, giętej blachy, przez co konstrukcja jest lekka i jednocześnie sztywna oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. Profil rozdzielaczy redukuje do minimum straty podczas zbioru kukurydzy. Jednostka ścinająca gwarantuje doskonałe rozdrobnienie łodyg oraz niskie ściernisko. Noże wciągające z kątownikami pracują sprawnie i wydajnie nawet przy wysokich łodygach. Płyty zrywające, których rozstaw sterowany jest hydraulicznie lub elektrycznie z kabiny kombajnu, zapewniają dokładne obrywanie...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024