Przyczepy do transportu kiszonki

10 Września 2020

Przyczepy do transportu kiszonki

Efektywny transport rozdrobnionej masy zebranej przez sieczkarnie wymaga przyczep, które mogą zabrać znaczną porcję ładunku. Takimi maszynami są przyczepy typu SILO. Są one dostępne zarówno w ofercie krajowych jak i zagranicznych wytwórców. Poniżej piszemy o w wybranych produktach, które są dostępne na polskim rynku. 

SILO marki Pronar

Firma Pronar to największy w Polsce producent  przyczep, do którego należy prawie połowa rynku tych maszyn w naszym kraju. W ofercie tego producenta znajduje się tandemowa przyczepa T663, która jest dostępna również w wariancie SILO. Ładowność tej przyczepy wynosi 10 000 kg zaś jej pojemność ładunkowa 15,7 m3. W celu przyspieszenia i ułatwienia rozładunku przyczepę wyposażono w hydrauliczny system otwierania tylnej burty.

Znacznie większą pojemnością (40 m3) dysponuje przeznaczona do transportu biomasy przyczepa objętościowa T400 oparta na podwoziu tandemowym. Przyczepa oparta jest na resorach parabolicznych z biernym układem skrętu. Jej konstrukcja pozwala poruszać się po drogach publicznych z prędkością maksymalną 40 km/h. Przyczepa wyposażona jest w uchylną przednią nadstawę co znacznie ułatwia załadunek poprzez zmniejszenie jej wysokości. Wyładunek materiału w tej przyczepie odbywa się za pomocą czetrołańcuchowego przenośnika podłogowego. Równomierny rozładunek zapewniają trzy poprzeczne bębny z łopatkami.

 

Zastosowanie przyczep objętościowycho dużej pojemności zapewnia uzyskanie wysokiej wydajności transportu biomasy zbieranej przez sieczkarnie

Przyczepy SILO z Metaltechu

Na potrzeby dużych gospodarstw, poszukujących wydajnego środka do transportu biomasy w tym sieczki z kukurydzy Metaltech proponuje dwie przyczepy SILO 40 (40 m3) i SILO50 (50 m3). Mniejsza z przyczep jest skonfigurowana z podwoziem...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024