Klimatyzacja sprawna przed sezonem

13 Maja 2021

Klimatyzacja sprawna przed sezonem

Przed układami klimatyzacji ciągników stają nie lada wyzwania. Duże, przeszklone powierzchnie kabin powodują, że bez klimatyzacji komfortowa praca staje się niemożliwa. Diagnozę sprawności klimatyzacji powinniśmy przeprowadzać systematycznie, zwłaszcza przed rozpoczęciem prac w słoneczne, ciepłe dni.

Wbrew niektórym opiniom, o układ klimatyzacji należy się troszczyć nie tylko wtedy, kiedy temperatury stwarzają konieczność jego użytkowania. O klimatyzację powinniśmy dbać przez cały rok, uruchamiając ją od czasu do czasu także poza sezonem. Można dzięki temu pozbyć się z kabiny wilgoci i pozwolić „nasmarować się” kompresorowi.

Czynniki i koszt usługi

Poza czynnościami serwisowymi koszty napełnienia układu klimatyzacji należą do najczęściej ponoszonych przez użytkowników. Tutaj na szczęście cały czas mamy wybór; bańka spekulacyjna, jeśli chodzi o „stary” czynnik R134A, pękła (zdrożał on gwałtownie ok. 3 lat temu i zmusił użytkowników to stosowania czynnika R1234YF) i obecnie nadal możemy jeszcze sporo zaoszczędzić. Warto w tym...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024