Rozpoznaj chwast 2 [sonda]

6 Maja 2019

Jest na naszym blogu kilka takich wpisów, które od lat cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród Czytelników. W tym zacnym gronie jest sporo tekstów poświęconych uprawie rzepaku, czy kukurydzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rolnicze mapy z mapą temperatury gleby na czele. Nie sposób nie wspomnieć również o cyklu dr inż. Grzegorza Grochota "Technologia 10+". To trzyodcinkowy materiał o uprawie pszenicy ozimej. 

Jest również kilka takich materiałów, które są nieco mniej merytoryczne, ale mimo to bardzo chętnie przez Was odwiedzane. Na czele stoi "TOP10 – najpopularniejsze uprawy w Polsce". Co więcej, chętnie sprawdzacie swoją rolniczą wiedzę. Lubicie również quizy, w których trzeba rozpoznawać chwasty czy też maszyny. Uznaliśmy więc, że warto przygotować kolejny materiał tego typu. Zapraszamy więc na drugi quiz "Rozpoznaj chwast". Miłej zabawy.

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024