Maszyny w uprawie bezorkowej

8 Marca 2020

W ubiegłym roku oprócz tekstów pisanych na blogu e-pole raz na jakiś czas publikujemy filmy rolnicze. Dla tych, którzy nie mieli okazji się z tym zetknąć dodam, że filmy pojawiają się na playliście kanału Corteva Agriscience (o tutaj: E-pole na YouTube). Wśród kilkunastu filmów, które już ujrzały światło dzienne niezmiennie największą popularnością cieszą się materiały o uprawie bezorkowej. I chyba nie chodzi tylko o sam temat, który bez wątpienia należy do ciekawych…

Uprawa wg Wiesława Gryna

Jesteśmy przekonani, że to za sprawą głównego bohatera wspomnianych produkcji, którym jest Pan Wiesław Gryn. Jeden z najbardziej doświadczonych rolników w uprawie bezorkowej. Widzowie w każdym kolejnym odcinku dowiadują się więcej na temat przemyśleń, praktycznych obserwacji oraz doświadczeń Pana Gryna w kontekście wprowadzania uprawy bezpłużnej we własnym gospodarstwie.

Tematem najnowszego odcinka są maszyny. Jak nie trudno się domyślić mowa o maszynach wykorzystywanych w bezpłużnym systemie uprawy. To jednak nie wszystko, bowiem Wiesław Gryn wiele wyjątkowych konstrukcji, które wykorzystuje w gospodarstwie… zaprojektował sam. Miłego oglądania.

Więcej podobnych materiałów:

Uprawa bezorkowa wg Wiesława Gryna [wideo]

Jak przejść na system bezorkowy? [wideo]

Chwasty w uprawie pasowej rzepaku [wideo]

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024