Jak skutecznie zwalczać trudne chwasty w rzepaku? (webinar)

17 Sierpnia 2020

Rzepak ozimy jest uprawą, która szczególnie mocno wymaga skutecznej ochrony chwastobójczej w pierwszych miesiącach rozwoju. Zauważamy, że coraz częstszym problemem są nietypowe, trudne do zwalczenia chwasty, które do tej pory nie pojawiały się w tej uprawie, a które mocno konkurują z rośliną uprawną o wodę, składniki pokarmowe i światło. O tym oraz o innych kwestiach związanych ze zwalczaniem trudnych chwastów w rzepaku mówimy w naszym kolejnym webinarze. 

Oglądając poniższy materiał dowiecie się: 

  • które gatunki chwastów są szczególnie trudne w zwalczaniu,
  • jak mimo wszystko można sobie z nimi poradzić,
  • jakie są główne ograniczenia, które decydują o wyborze danego produktu lub szerzej - technologii ochrony.

Wyzwania, które stoją przed rolnikami, są coraz bardziej złożone - oprócz doskonale znanego problemu z następstwem roślin w ostatnich latach sytuację komplikuje susza. Do tego coraz częściej stosowane uproszczenia uprawowe zdecydowanie wymagają zmiany w podejściu do strategii ochrony rzepaku. Przez wszystkie te zagadnienia przeprowadzą Was Rafał Kowalski i Paweł Talbierz.

Rafał Kowalski to legenda Cortevy i jej wieloletni ekspert ds. ochrony roślin. Człowiek, który o chwastach i ich zwalczaniu wie chyba wszystko :) Rafał od początku współtworzy bloga e-pole.pl. Paweł Talbierz to nowa twarz w Cortevie, ale możecie go kojarzyć m.in. z udziału w dwóch edycjach Forum Top Agrar Polska, czy też z kanału „AR – Akademia Rolnictwa” na portalu YouTube. Doświadczenie zdobywał m.in. przy prowadzeniu badań polowych, gdzie miał okazję porównywać skuteczność dostępnych na polskim rynku środków ochrony roślin.

Tagi:
Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024