Co na polach – rzepak

18 Marca 2019

Wiosna jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, ale na polach sytuacja wygląda nieco inaczej. Wracamy zatem z naszym wiosennym cyklem "Co na polach". Dzisiejszy temat to rzepak i krótkie fotograficzne podsumowanie tego co działo się na rzepakowych polach w ostatnich tygodniach.

W centrum kraju rzepak już rozpoczął wegetację. Na zdjęciach uprawy rzepaku Pioneer PT264 oraz PT271. Na kolejnych fotografiach zauważycie przyrosty nowych korzonków oraz liści sercowych stożka wzrostu. To moment, w którym warto zastanowić się nad startową dawką azotu. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: "Co musisz wiedzieć o nawożeniu azotem?"

Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024