Nowości w aplikatorach

19 Marca 2020

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, za chwile zaczną się pierwsze w tym sezonie zbiory traw i motylkowych z przeznaczeniem na sianokiszonki czy kiszonki. Są to pasze trudno kiszące się i koniecznie należy używać preparatów zakiszających (inokulantów). 

Zalecamy stosowanie bakteryjnych inokulantów Pioneer z bakteriami homofermentatywnymi (1188, 11H50) jak i w kombinacjach homo i heterofermentatywne (11G22 RR, 11GFT, 11AFT). Dodatkowym atutem w przypadku 11G22 Rapid React jest możliwość otwarcia już po 7-10 dniach od sporządzenia kiszonki.

Udostępniamy Naszym klientom stosującym zakiszacze Pioneer, aplikatory, które umożliwiają zastosowanie inokulantów przy sporządzaniu kiszonek.

Najprostszym aplikatorem jest Appli-Pro Basic o pojemności zbiornika 100 l – zalecany do zamontowania na prasach i przyczepach samozbierających. Wydatek cieczy na tonę materiału od 0,478 l.

Aplikator Appli- Pro EZ – prosty i niezawodny w obsłudze, zbiornik o pojemności 20 l, który pozwala przygotować do 500 ton paszy. Zastosowanie: prasy, sieczkarnie - aplikacja 40 ml/tonę, przyczepy samozbierające 80 ml/tonę. Zakres pracy od 10 do 300 ton na godzinę. System samooczyszczenia po zakończonej pracy.

 

Dla wymagających i dysponujących sieczkarniami o dużej wydajności polecamy aplikator Appli-Pro C500 / C2000. Zastosowanie przy wydajnościach od 10 do 400 ton na godzinę. Dwie opcje zbiornika, 6 l (500 ton), 20 l (2000 ton) materiału. Super mały wydatek 10 ml/tonę gwarantujący zaaplikowanie odpowiedniej ilości preparatu.

Nie potrzebujesz już hektolitrów wody do przygotowania, nie musi być ze studni. Inokulanty Pioneer rozpuścisz bez problemu w każdej temperaturze wody.

Jak otrzymać aplikator? Skontaktuj się z doradzą Pioneer i poproś o szczegóły.

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024