Nowości w aplikatorach

19 Marca 2020

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, za chwile zaczną się pierwsze w tym sezonie zbiory traw i motylkowych z przeznaczeniem na sianokiszonki czy kiszonki. Są to pasze trudno kiszące się i koniecznie należy używać preparatów zakiszających (inokulantów). 

Zalecamy stosowanie bakteryjnych inokulantów Pioneer z bakteriami homofermentatywnymi (1188, 11H50) jak i w kombinacjach homo i heterofermentatywne (11G22 RR, 11GFT, 11AFT). Dodatkowym atutem w przypadku 11G22 Rapid React jest możliwość otwarcia już po 7-10 dniach od sporządzenia kiszonki.

Udostępniamy Naszym klientom stosującym zakiszacze Pioneer, aplikatory, które umożliwiają zastosowanie inokulantów przy sporządzaniu kiszonek.

Najprostszym aplikatorem jest Appli-Pro Basic o pojemności zbiornika 100 l – zalecany do zamontowania na prasach i przyczepach samozbierających. Wydatek cieczy na tonę materiału od 0,478 l.

Aplikator Appli- Pro EZ – prosty i niezawodny w obsłudze, zbiornik o pojemności 20 l, który pozwala przygotować do 500 ton paszy. Zastosowanie: prasy, sieczkarnie - aplikacja 40 ml/tonę, przyczepy samozbierające 80 ml/tonę. Zakres pracy od 10 do 300 ton na godzinę. System samooczyszczenia po zakończonej pracy.

 

Dla wymagających i dysponujących sieczkarniami o dużej wydajności polecamy aplikator Appli-Pro C500 / C2000. Zastosowanie przy wydajnościach od 10 do 400 ton na godzinę. Dwie opcje zbiornika, 6 l (500 ton), 20 l (2000 ton) materiału. Super mały wydatek 10 ml/tonę gwarantujący zaaplikowanie odpowiedniej ilości preparatu.

Nie potrzebujesz już hektolitrów wody do przygotowania, nie musi być ze studni. Inokulanty Pioneer rozpuścisz bez problemu w każdej temperaturze wody.

Jak otrzymać aplikator? Skontaktuj się z doradzą Pioneer i poproś o szczegóły.

Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024