Świąteczne życzenia

24 Grudnia 2017

Minął kolejny rok, kolejny sezon i po raz kolejny mamy przyjemność życzyć naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Aby ten rodzinny czas odpoczynku minął Wam w spokoju i zdrowiu, a radość i dobre samopoczucie nie znikały przez wiele tygodni, a najlepiej w ogóle.

Życzymy Wam, aby w nadchodzącym roku maszyny nie psuły się, pogoda zawsze dopisywała, a wszystkie zagrożenia w postaci chwastów, szkodników czy chorób omijały Wasze pola szerokim łukiem. Aby plony przekroczyły najśmielsze oczekiwania, a jakość produktów nie pozostawiała złudzeń, że najlepsze uprawy tylko nad Wisłą :)

Na koniec życzymy Wam, ale również i sobie, aby treści publikowane na e-pole.pl były dla Was pomocne i ciekawe.

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024