Nowości na e-pole – ankiety, sondy, quizy

30 Marca 2016

Blog e-pole.pl istnieje już niemal rok. W tym czasie udało nam się opublikować wiele interesujących materiałów poświęconych ochronie roślin i uprawie. Uruchomiliśmy również dział z ciekawostkami. Nadszedł czas na kolejny krok...

Oprócz tradycyjnych wpisów merytorycznych, na naszej witrynie pojawią się ankiety, quizy i sondy rolnicze. Część z nich będzie służyć jako rozrywka, inne posłużą jako źródło informacji. Na początek prezentujemy sondę "Jakie zabiegi herbicydowe planujesz wykonać wiosną w zbożach ozimych?" Zachęcamy do udziału w głosowaniu.

 

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024