Czy używasz kwalifikowanego materiału siewnego? [sonda]

12 Kwietnia 2018

Czas na kolejną sondę na e-pole.pl. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się sonda pod tytułem "Jakim ciągnikiem jeździsz (polowe)?". Ciekawe wyniki można zaobserwować również w przypadku sondy "Jakim ciągnikiem jeździsz (sadownicze)?". Oczywiście zabaw tego typu (sondy i quizy) przygotowaliśmy znacznie więcej, a wszystkie znajdziecie tutaj: "Sondy i quize". W przypadku quizów można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony roślin :)

Kolejna sonda poświęcona jest siewom. A pytanie w tytule nie może być bardziej czytelne: "Czy używasz kwalifikowanego materiału siewnego?". Odpowiedzi są również jasne, więc wystarczy tylko kliknąć. Zapraszamy do zabawy.

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024