Zapoznaj się ze specjalistycznym blogiem rolniczym o ochronie roślin

1 Grudnia 2019

E-pole był dotychczas specjalistycznym blogiem rolniczym skoncentrowanym na tematach związanych z ochroną i uprawą roślin. Stworzyliśmy go z inicjatywy firmy Corteva Agriscience z myślą o osobach, które na co dzień związane są z rolnictwem i szukają wiedzy, informacji oraz porad w tej dziedzinie. Tematyka bloga i zakres poruszanych tematów dalece wykraczał poza ofertę produktową firmy, co skłoniło nas do rozbudowania bloga E-pole. 

Teraz blog stanie się częścią większej platformy wiedzy i ewoluuje w Program E-pole. 

Jakie nowości znajdziecie w serwisie?

Jeśli czytaliście bloga E-pole, to na pewno docenicie E-pole jako serwis, bo znajdziecie w nim:

- o wiele więcej treści, 

- szkolenia interaktywne,

- filmy instruktażowe

- oraz dostęp do Programu motywacyjnego D-Koder.

Materiały podzieliliśmy na cztery główne działy odpowiadające określonym etapom sezonu rolniczego: siew, nawożenie, ochrona i zbiór. Nowością w poruszaniu się po stronie jest wyszukiwarka i tagi merytoryczne, które ułatwią Wam znajdowanie treści, czy to po nazwie uprawy, czy też samego środka. Przyroda nie lubi próżni, dlatego i my staramy się robić wszystko, by się rozwijać i wciąż budzić Wasze zainteresowanie i mamy pełne E-pole do popisu.

Zapraszamy!

Najnowsze artykuły

Białko pod ochroną w odchwaszczanych użytkach zielonych

Użytki zielone wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, aby stanowiły cenną paszę,. Kompensacji chwastów lepiej zapobiegać metodami agrotechnicznymi. Gdy te nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, trzeba wspomóc się zabiegiem herbicydowym.

28 Lutego 2024

Nawożenie użytków zielonych

Trawy do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują określonej ilości niezbędnych składników pokarmowych. Nawożenie mineralne jest czynnikiem, który w największym stopniu modyfikuje skład chemiczny runi łąkowej. Ważnym zabiegiem w uprawie traw jest prawidłowe dokarmianie dolistne.

27 Lutego 2024

Choroby w młodych zbożach

Choroby, które atakują w fazie pełni i końca krzewienia, mogą zniszczyć potencjał plonotwórczy uprawianej odmiany. Tylko wczesny monitoring plantacji oraz znajomość odporności kreacji pozwala na określenie występującego zagrożenia, a wykonane we właściwym czasie zwalczanie grzybów obecnych na liściach i innych organach roślin na dłuższy czas poprawia zdrowie zbóż.

21 Lutego 2024