Wszystko o siewie kukurydzy – seria filmów

16 Listopada 2020
 | Kategoria: Siew

W ramach naszej działalności YouTube'owej przygotowaliśmy dla Was serię pięciu filmów poświęconych kukurydzy. Przy czym koncentrujemy się w nich na temacie siewu tej uprawy, bo jak zapewne wiecie jest szereg kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę przygotowując się do tego zabiegu agrotechnicznego. Nasza seria obejmuje materiał realizowany w trakcie sezonu 2020, kiedy to na polach województwa podkarpackiego przeprowadziliśmy testy odmianowe. Autorem tego cyklu jest Jarosław Żurek, który stoi również na realizacją cyklu o uprawie bezorkowej (swoją drogą najchętniej przez Was oglądane filmy na playliście e-pole). 

Siew kukurydzy i testy odmianowe

Publikację filmów rozpoczynamy odcinkiem "Siew kukurydzy i testy odmianowe w woj. podkarpackim | KUKURYDZA #1". Koncentrujemy się tutaj na siewie konkretnych odmian kukurydzy (kamera towarzyszy ekipie w trakcie siewu). Mówimy o stanowisku, o uprawie, o siewie, ale również o odmianach i naszych oczekiwaniach (do tych wrócimy w odcinku 5, gdy będziemy omawiać wyniki). Pogodę do siewu mieliśmy ciepłą, słoneczną, chociaż momentami dość silny wiatr dawał się we znaki (co z resztą czasem słychać).

Temperatura gleby

W drugim odcinku serii Jarosław Żurek opowiada o kwestiach związanych z temperaturą gleby. Z poniższego materiału dowiecie się czym jest temperatura dobowa, jak ją najlepiej sprawdzać i jaka jej wartość jest optymalna w trakcie siewu odmian kukurydzy w typie flint oraz dent. To jest klasyczny film poradnikowy, w którym jest maksimum treści i brak jakichkolwiek tematów pobocznych. Miłego oglądania. Trzeci odcinek już niebawem.


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
06 Października 2020, autor: Krzysztof Szymański
Wybór najlepszej odmiany kukurydzy na ziarno nie zawsze jest łatwy. Ab...
27 Grudnia 2019, autor: Bartłomiej Kowalski
Jakie auto sprawdzi się najlepiej w gospodarstwie? Samochód terenowy,...
21 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Stosowanie mieszanin zbiornikowych to taktyka dobrze znana rolnikom. Ł...
16 Lipca 2020, autor: Hanna Nowak
Do doskonałej jakości kiszonki z traw najlepiej pasuje znakomita, wyso...
20 Czerwca 2017, autor: Krzysztof Szymański
Szkodniki w sadach to temat poruszany do tej pory na e-polu rzadko. Na...
23 Stycznia 2020, autor: Bartłomiej Kowalski
Zapraszamy na pierwszy film z dość długiego cyklu o uprawie bezorkowej...