Pierwszy webinar e-pole za nami!

17 Kwiecień 2020
 | Kategoria: Siew

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy nowy cykl aktywności w ramach naszego bloga. Mowa o cyklu szkoleń internetowych prowadzonych na żywo, czyli webinarów. Szkolenia realizowane są na kanale YouTube Corteva Agriscience na playliście "e-pole.pl". Informacje na temat kolejnych edycji znajdziecie na blogu, na kanale YouTube oraz, a może przede wszystkim – w postaci wydarzenia – na facebookowym fanpage Corteva Agriscience. Z kolei korzystają z YouTube, można sobie ustawić przypomnienie o zbliżającym się webinarze. 

Największym atutem naszych webinarów jest fakt, iż prowadzone są "na żywo", zatem można, a nawet trzeba zadawać pytania prowadzącym. Pierwszy odcinek pod tytułem "Czynniki decydujące o terminie siewu kukurydzy" poświęcony był rzecz jasna kukurydzy. W trakcie relacji podjęliśmy tematykę monitoringu temperatury gleby (i naszych map), przyjrzeliśmy się czynnikom przyrodniczym oraz uwarunkowaniom pogodowym wpływającym na wybór optymalnego terminu siewu. Rozmawialiśmy także o wpływie terminu siewu na późniejszy plon. Webinar poprowadzili Jarosław Żurek, Senior Agronomist Pioneer Hi-Bred Poland oraz Sławomir Kutryś, Digital Marketing Specialist Corteva Agriscience.

Każdy webinar można obejrzeć po jego zakończeniu na naszej playliście youtube'owej. Pierwszy odcinek w trakcie niespełna 24 godzin obejrzało prawie 1000 osób! Dziękujemy.


Technika rolnicza nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik rozmaitych maszyn i urządzeń, od motocykli zaczynając na ciągnikach rolniczych kończąc. Dziennikarz, autor wielu publikacji drukowanych i elektronicznych. Absolwent SGGW w Warszawie, filmowiec z zamiłowania.

Proponowane artykuły:
11 Grudzień 2019, autor: prof. dr hab. Aleksander Lisowski
Rozpoczynamy krótki cykl artykułów "siew ozimin". W pierwszych materia...
23 Styczeń 2020, autor: Bartłomiej Kowalski
Zapraszamy na pierwszy film z dość długiego cyklu o uprawie bezorkowej...
06 Maj 2020, autor: Bartłomiej Kowalski
W kolejnym odcinku serii poświęconej uprawie bezorkowej, prowadzący Wi...
22 Listopad 2019, autor: Bartłomiej Kowalski
Stosowanie mieszanin zbiornikowych to taktyka dobrze znana rolnikom. Ł...
11 Grudzień 2019, autor: Krzysztof Szymański
W związku z nadchodzącą zimą na naszym blogu pojawi się więcej tekstów...
04 Grudzień 2019, autor: Rafał Kowalski
Druga część dłuższego materiału poświęconego stosowaniu herbicydu jesi...