Kiedy siać kukurydzę – pierwszy webinar e-pole za nami

17 Kwietnia 2020
 | Kategoria: Siew

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy nowy cykl aktywności w ramach naszego bloga. Mowa o cyklu szkoleń internetowych prowadzonych na żywo, czyli webinarów. Szkolenia realizowane są na kanale YouTube Corteva Agriscience na playliście "e-pole.pl". Informacje na temat kolejnych edycji znajdziecie na blogu, na kanale YouTube oraz, a może przede wszystkim – w postaci wydarzenia – na facebookowym fanpage Corteva Agriscience. Z kolei korzystają z YouTube, można sobie ustawić przypomnienie o zbliżającym się webinarze. 

Największym atutem naszych webinarów jest fakt, iż prowadzone są "na żywo", zatem można, a nawet trzeba zadawać pytania prowadzącym. Pierwszy odcinek pod tytułem "Czynniki decydujące o terminie siewu kukurydzy" poświęcony był rzecz jasna kukurydzy. W trakcie relacji podjęliśmy tematykę monitoringu temperatury gleby (i naszych map), przyjrzeliśmy się czynnikom przyrodniczym oraz uwarunkowaniom pogodowym wpływającym na wybór optymalnego terminu siewu. Rozmawialiśmy także o wpływie terminu siewu na późniejszy plon. Webinar poprowadzili Jarosław Żurek, Senior Agronomist Pioneer Hi-Bred Poland oraz Sławomir Kutryś, Digital Marketing Specialist Corteva Agriscience.

Każdy webinar można obejrzeć po jego zakończeniu na naszej playliście youtube'owej. Pierwszy odcinek w trakcie niespełna 24 godzin obejrzało prawie 1000 osób! Dziękujemy.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
22 Kwietnia 2019, autor: Krzysztof Szymański
Największe straty azotu przypadają w miesiącach maj, czerwiec i lipiec...
17 Czerwca 2020, autor: Krzysztof Szymański
Zapraszamy na kolejne szkolenie e-pole. Tym razem poruszamy temat wybo...
16 Listopada 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Trzecia część serii wpisów odpowiadająca na pytanie “jaki ciągnik kupi...
15 Marca 2016, autor: Bartłomiej Kowalski
Jak często należy wymieniać olej w silniku? To bardzo ważne pytanie, a...
03 Września 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zapraszamy na pierwszy odcinek serii poświęconej uprawie bezorkowej. N...
19 Września 2017, autor: prof. dr hab. Aleksander Lisowski
W kolejnym odcinku krótkiego cyklu o siewie ozimin. Koncentrujemy się...