Kiedy siać kukurydzę – pierwszy webinar e-pole za nami

17 Kwietnia 2020
 | Kategoria: Siew

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy nowy cykl aktywności w ramach naszego bloga. Mowa o cyklu szkoleń internetowych prowadzonych na żywo, czyli webinarów. Szkolenia realizowane są na kanale YouTube Corteva Agriscience na playliście "e-pole.pl". Informacje na temat kolejnych edycji znajdziecie na blogu, na kanale YouTube oraz, a może przede wszystkim – w postaci wydarzenia – na facebookowym fanpage Corteva Agriscience. Z kolei korzystają z YouTube, można sobie ustawić przypomnienie o zbliżającym się webinarze. 

Największym atutem naszych webinarów jest fakt, iż prowadzone są "na żywo", zatem można, a nawet trzeba zadawać pytania prowadzącym. Pierwszy odcinek pod tytułem "Czynniki decydujące o terminie siewu kukurydzy" poświęcony był rzecz jasna kukurydzy. W trakcie relacji podjęliśmy tematykę monitoringu temperatury gleby (i naszych map), przyjrzeliśmy się czynnikom przyrodniczym oraz uwarunkowaniom pogodowym wpływającym na wybór optymalnego terminu siewu. Rozmawialiśmy także o wpływie terminu siewu na późniejszy plon. Webinar poprowadzili Jarosław Żurek, Senior Agronomist Pioneer Hi-Bred Poland oraz Sławomir Kutryś, Digital Marketing Specialist Corteva Agriscience.

Każdy webinar można obejrzeć po jego zakończeniu na naszej playliście youtube'owej. Pierwszy odcinek w trakcie niespełna 24 godzin obejrzało prawie 1000 osób! Dziękujemy.


Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.

Proponowane artykuły:
27 Lutego 2017, autor: Krzysztof Szymański
Jeszcze jest trochę czasu zanim trzeba będzie przeprowadzić pierwsze w...
15 Sierpnia 2016, autor: Krzysztof Szymański
Odpowiedni dobór odmian pszenicy ozimej ma znaczący wpływ na na końcow...
19 Kwietnia 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmowego poradnika, dzięki któremu...
03 Września 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zapraszamy na pierwszy odcinek serii poświęconej uprawie bezorkowej. N...
25 Stycznia 2016, autor: Krzysztof Szymański
Niedawno pisałem o różnych formach azotu w glebie. Realnym zagrożeniem...
14 Maja 2018, autor: Krzysztof Szymański
Dzisiaj poruszamy temat ochrony zbóż przed chorobami. A dokładniej kon...