Herbicyd odporny na deszcz?

06 Marca 2017
 | Kategoria: Ochrona

Perenal 104 EC, zgodnie z zapisami na nowej etykiecie – instrukcji stosowania, jest jedynym graminicydem, który można stosować niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej w buraku cukrowym, cebuli, marchwi jadalnej, grochu pastewnym, bobiku, słoneczniku. Opryski mogą być robione w trakcie wschodów rośliny uprawnej, a najpóźniejszy termin stosowania tego preparatu w trakcie wegetacji tych roślin wyznacza okres karencji. Przy tym należy zwrócić uwagę na stopień zakrycia chwastów przez liście roślin uprawnych – chwasty, do których nie dotrze preparat, mogą pozostać niezwalczone. 

Perenal 104 EC charakteryzuje się wysoką odpornością na niekorzystne warunki środowiskowe – może być stosowany w szerokim zakresie temperatur i jest odporny na zmywanie przez deszcz. Preparat jest pobierany przez roślinę w bardzo krótkim czasie, i opady deszczu, jeżeli wystąpią po minimum 1 godzinie od zastosowania Perenalu 104 EC, nie obniżają jego skuteczności chwastobójczej.

Perenal 104 EC wykazuje ponadto swoją pełną skuteczność w bardzo szerokim zakresie temperatur. W trakcie zabiegu temperatura powietrza nie powinna być niższa niż 8°C i nie wyższa niż 27°C. Jeśli tylko temperatura i inne warunki pogodowe po zabiegu pozwalają na to, by procesy życiowe zachodziły w chwastach, Perenal 104 EC jest w stanie je zwalczyć, uniemożliwiając ponowne odrastanie.

Perenal 104 EC można stosować w ciągu całego dnia, nawet w warunkach intensywnego nasłonecznienia, bez ryzyka rozkładu substancji aktywnej przez promieniowanie UV (pamiętając oczywiście o tym, o oblotach owadów pożytecznych).


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
19 Czerwca 2017, autor: Krzysztof Szymański
Temat "ochrona użytków zielonych" systematycznie pojawia się na strona...
08 Grudnia 2019, autor: Krzysztof Szymański
W kolejnym wpisie poświęconym uprawie rzepaku opisujemy następne dostę...
27 Lutego 2017, autor: Krzysztof Szymański
Jeszcze jest trochę czasu zanim trzeba będzie przeprowadzić pierwsze w...
23 Kwietnia 2018, autor: Krzysztof Szymański
Na rynku środków ochrony roślin pojawił się nowy herbicyd do zwalczani...
06 Lutego 2017, autor: Krzysztof Szymański
Ochrona roślin wiosną to zagadnienie będące obecnie na czasie. W poniż...
19 Kwietnia 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmowego poradnika, dzięki któremu...