Co na polach: "aktualne" herbicydy [foto]

10 Maja 2017
 | Kategoria: Ochrona

Wiosna w tym roku jest bardzo kapryśna. Duże spadki temperatur, deszcz a nawet śnieg. Niestety na wielu plantacjach zbóż, które wymagają odchwaszczenia nie udało się wykonać zabiegów. Taka sytuacja trwa do dnia dzisiejszego w wielu regionach.

Efekt jest taki, że na większości zdjęć przedstawiających w jakich fazach rozwojowych są zboża ozime widać zboża w fazach od 1 do 2 kolanka. Zdjęcia wykonano w różnych rejonach kraju. Przeważająca część herbicydów, nie może już być zastosowana. Na “placu boju” pozostały już tylko nieliczne. Wśród nich są między innymi Lancet Plus 125 WG, który bardzo dobrze zwalcza miotłę zbożową i chwasty dwuliścienne.

Lancet może być stosowany do 1 kolanka zbóż. Prawie wszystkie inne produkty z segmentu herbicydów kompletnych, włącznie z największym konkurentem Lanceta, mogą być stosowane do końca krzewienia, więc obecnie jest to praktycznie niemożliwe.

Gdy zboża osiągają już fazę 2 kolanka można wciąż zastosować Mustanga Forte 195 SE. Produkt sprawdzony na milionach hektarów zwalczający chwasty dwuliścienne, obecnie uważany jest za jeden z najlepszych na rynku. Mustang Forte 195 SE idealnie nadaje się na poprawki jak również, jako zabieg podstawowy, ale o tym na blogu pisaliśmy już nie raz.

W przypadku, gdy zboże jest w fazie 2 kolanka a nie wykonano żadnego zabiegu, Mustanga Forte 195 SE można połączyć w zabiegu sekwencyjnym z herbicydami zwalczającymi miotłę zbożową.


Pomysłodawca bloga, ekspert w zakresie ochrony roślin, pasjonat nowych technologii. Jest jednym z autorów bloga.

Proponowane artykuły:
26 Października 2020, autor: Sebastian Drzewiecki
Pisząc ten artykuł chcę pokazać, że trudno w tej chwili oceniać, który...
09 Grudnia 2019, autor: Krzysztof Szymański
Całkiem niedawno pisaliśmy na e-pole.pl na temat międzyplonów. Dzisiaj...
28 Lutego 2018, autor: Bartłomiej Kowalski
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym jak działa Mustang Forte, czyli he...
19 Maja 2016, autor: Krzysztof Szymański
Lancet Plus 125 WG, to środek chwastobójczy w formie granul do sporząd...
28 Października 2020, autor: Paweł Talbierz
Koniec października to doskonały czas, kiedy możemy ocenić działanie n...
16 Kwietnia 2017, autor: Krzysztof Szymański
W poniższym wpisie piszemy o tym na jakie cechy należy zwrócić uwagę p...