Blog rolniczy

Epole to specjalistyczny blog rolniczy skoncentrowany na tematach związanych z ochroną roślin i rolnictwem. Nasz blog stworzony został przede wszystkim z myślą o osobach, którzy na co dzień mają kontakt z tematyką ochrony roślin i szukają rzetelnych informacji oraz porad w tej dziedzinie. Z jednej strony są oczywiście rolnicy, którzy potrzebują wiedzy praktycznej, użytkowej. Natomiast z drugiej są uczniowie, studenci oraz inne osoby zainteresowane ochroną roślin. Dlatego na naszym blogu znajdziecie teksty bardziej skomplikowane oraz takie, w których poruszamy zagadnienia podstawowe.

Staraliśmy się, aby poruszanie się po naszej stronie i wyszukiwanie wszelkich treści było możliwie najprostsze. Zastosowaliśmy również najbardziej podstawowy podział treści, który uwzględnia zagadnienia związane z ochroną herbicydową, fungicydową, insektycydową oraz zagadnienia agrotechniczne, czyli ogólnie związane z rolnictwem. W tym ostatnim dziale znajdują się wpisy typowo agrotechniczne, ale i poświęcone mechanizacji. W każdym tygodniu będą pojawiały się nowe wpisy.

Blog rolniczy Epole to inicjatywa firmy Corteva Agriscience produkującej środki ochrony roślin, będącej działem rolniczym firmy DowDuPont. Dlatego część artykułów odnosi się rzecz jasna do konkretnych preparatów tego producenta. Jednak tematyka tego bloga i zakres poruszanych tematów dalece wykracza poza ofertę produktową firmy. Autorami tekstów zamieszczonych na naszym blogu są zarówno pracownicy Dow AgroSciences, jak i naukowcy oraz specjaliści z dziedziny ochrony roślin i rolnictwa.

Zależy nam na tym, aby Epole stało się platformą wymiany wartościowych informacji na temat stosowania środków ochrony roślin oraz zagadnień rolniczych. Dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie pytania, a także pomysły na tematy kolejnych wpisów. Jeśli uważacie, że dana kwestia jest warta opisania, a nie piszemy o tym na naszym blogu, napiszcie.