Arylex - pierwsza rejestracja w rzepaku ozimym

28 Sierpnia 2017
 | Kategoria: Ochrona

Wiosną na naszym blogu pojawiły się pierwsze informacje o nowej substancji aktywnej zwanej “Arylex”. Pisaliśmy o tym czym ona jest oraz jak działa (pod Wrocławiem prowadzone są testy polowe tego rozwiązania). Dzisiejszy wpis związany jest z tym, że w Danii zarejestrowano pierwszy preparat z tą substancją. Mowa o preparacie Belkar ™, środku chwastobójczym do zwalczania chwastów powschodowo w rzepaku ozimym.

Belkar zawierający substancje aktywną Arylex™ Active oferuje duńskim rolnikom alternatywę do powszechnie stosowanej w tym kraju technologii zwalczania chwastów w rzepaku. Jak zapewnia producent Belkar będzie miał również wpływ na optymalizację prac poprzez redukcję ilości wymaganych zabiegów herbicydowych.

Zainteresowanie produktem Belkar wśród rolników w całej Danii jest już bardzo duże, a nasze doświadczenia wykazały wiele korzyści z zastosowania tego herbicydu. W szczególności, Belkar zapewnia znacznie szersze okno aplikacji, umożliwiając rolnikom wczesno lub późno jesienne zabiegi w zróżnicowanych temperaturach. Z punktu widzenia rolników ta zwiększona elastyczność pozwala oszczędzić czas i zwiększyć efektywność zabiegów - powiedział Stefan Fick Caspersen, przedstawiciel ds. Sprzedaży Dow AgroSciences w Danii.

Belkar będzie w sprzedaży od jesieni 2017 roku. Preparat ten sprawdza się w zwalczaniu chwastów dwuliściennych, takich jak: przytulia, bodziszki, maki, chabry czy chwasty rumianowate. Oprócz szybkiego działania, Belkar jest również skuteczny w znacznie niższych temperaturach niż inne alternatywne herbicydy powschodowe.

„Dla duńskich rolników ważnym faktem jest, że Belkar jest skuteczny w niskich dawkach. Mamy ogólnokrajową inicjatywę na rzecz ograniczenia stosowania środków ochrony roślin i Belkar będzie naprawdę użytecznym produktem w dążeniu do osiągnięcia tego celu - dodał Fick Caspersen.

Według oficjalnych informacji w ciągu najbliższych miesięcy w krajach UE zostanie zarejestrowanych więcej produktów zawierających Arylex™ Active i przeznaczonych do zwalczania chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym.


Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.

Proponowane artykuły:
21 Maja 2017, autor: Rafał Kowalski
Rzepaki znajdują się obecnie w fazie kwitnienia i opadania płatków kwi...
12 Września 2016, autor: Krzysztof Szymański
Samosiewy zbóż w rzepaku to jeden z najczęstszych problemów producentó...
21 Maja 2015, autor: Bartłomiej Kowalski
Stosowanie mieszanin zbiornikowych to taktyka dobrze znana rolnikom. Ł...
10 Lipca 2017, autor: Rafał Kowalski
Szkodniki upraw, to temat kolejnego fotoreportażu Rafała Kowalskiego,...
08 Sierpnia 2016, autor: Krzysztof Szymański
Pisaliśmy już o różnych technologiach ochrony upraw rzepaku ozimego. J...
17 Września 2015, autor: Rafał Kowalski
Druga część dłuższego materiału poświęconego stosowaniu herbicydu jesi...