Publikacje » Uprawy » Zwalczanie chwastów w rzepaku [wideo]

Zwalczanie chwastów w rzepaku [wideo]

19 Kwietnia 2018

Temat zwalczania chwastów w rzepaku poruszaliśmy niejednokrotnie. Kilka tygodnie temu publikowaliśmy wpisy dotyczące między innymi stosowania nowego herbicydu o nazwie Belkar. W tym krótkim materiale podchodzimy nieco bardziej ogólnie lub raczej – kompleksowo. 

Nie skupiamy się na konkretnym rozwiązaniu herbicydowym, natomiast na samej uprawie. Rzepak to uprawa dość popularna wśród rolników nad Wisłą (więcej na ten temat tutaj: "TOP10 – Najpopularniejsze uprawy w Polsce w 2018 roku"). Jednym z utrudnień w jego uprawie są właśnie chwasty. Z najnowszego filmu na YouTube'owej playliście e-pole dowiecie się jakie chwasty najczęściej spotyka się w uprawie rzepaku w trakcie całego sezonu wegetacyjnego. W dalszej części materiału podpowiadamy natomiast jak zwalczać konkretne chwasty we własnych uprawach. 

Mamy świadomość, że każdy przypadek jest inny. Czasem problemem (dość częstym :) ) jest przytulia, innym razem chaber, a w jeszcze innej sytuacji najwięcej kłopotów sprawia perz. Mają to na uwadze zebraliśmy w ramach jednego filmu najważniejsze chwasty występujące w rzepaku i preparaty, którymi skuteczne owe zagrożenia można zwalczyć.

Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online