Publikacje » Uprawy » Zalety stosowania mieszanin zbiornikowych

Zalety stosowania mieszanin zbiornikowych

21 Maja 2015

Zdarza się, że rolnicy stają przed wyborem czy podczas zabiegów ochronnych zastosować gotowe produkty, tzw. szerokiego spektrum czy samodzielnie dobrać herbicydy i sporządzić z nich mieszaninę w zbiorniku opryskiwacza.

Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie gotowych produktów jest wygodniejsze, jednak z praktycznego punktu widzenia za sporządzeniem mieszaniny zbiornikowej herbicydów przemawia wiele zalet:

  • Szerszy zakres zwalczanych chwastów dwuliściennych np. chaber bławatek
  • Poprawa skuteczności chwastobójczej i oszczędność finansowa - dopasowanie dawek herbicydów do wielkości chwastów jedno- i dwuliściennych (miotła, wyczyniec, przytulia, rumianowate, ostrożeń, itp.)
  • Oszczędność finansowa - zakup większej ilości herbicydu na chwasty dwuliścienne w zboża ozime i jare + produkt na chwasty jednoliścienne (miotła zbożowa, wyczyniec polny, perz właściwy)
  • Dopasowanie herbicydów w mieszaninie do stanu i rodzaju zachwaszczenia na każdym polu
  • Długi czas ua wykonanie zabiegów - wykorzystując możliwość stosowania niektórych mieszanin zbiornikowych do fazy 2 kolanka zbóż bez zmniejszenia skuteczności chwastobójczej i negatywnych skutków dla zbóż (brak uszkodzeń zarówno widocznych jaki niewidocznych, ale obniżających plon).
Przygotowanie optymalnej mieszaniny zbiornikowej wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy... którą można zdobyć na naszym blogu.
Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online