Publikacje » Uprawy » Siew kukurydzy – aktualne dane

Siew kukurydzy – aktualne dane

10 Kwietnia 2019

Ponad trzy tygodnie temu uruchomiliśmy specjalną mapę temperatury glebowej. Korzystając z naszej mapy można optymalnie ustalić termin siewu kukurydzy w swojej okolicy. Jest to możliwe dzięki prowadzeniu pomiarów temperatury w aż 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Pierwsze dane spłynęły do nas jeszcze w marcu. Na początku kwietnia zaobserwowaliśmy ogólny wzrost temperatury gleby i mogłoby się wydawać, że wiosna przyszła już na stałe. Była to jednak sytuacja krótkotrwała i w całym kraju zaobserwowano spore ochłodzenie. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Aktualnie na naszej mapie jest już 10 lokalizacji, w których temperatura gleby na głębokości siewu przekroczyła 8 stopni Celsjusza. To znak, że można zacząć myśleć o siewie. Aby sprawdzić, jak temperatura kształtowała się w poprzednich dniach w danej lokalizacji, wystarczy kliknąć wybraną ikonę, a następnie kliknąć obrazek z wykresem. Obserwując rozkład temperatury można uzyskać znacznie więcej informacji. 

Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online