Renowacja łąk i pastwisk [wideo]

9 Lipca 2018

Ochrona roślin, to nie tylko dbanie o czysty łan rzepaku, zbóż czy kukurydzy. Dotyczy ona rzecz jasna wszystkich upraw. Odpowiednia strategia pielęgnacji łąk i pastwisk obejmuje także eliminację szkodliwego zachwaszczenia. Jest to tema, który poruszaliśmy na łamach e-pole.pl kilkukrotnie. Wiosną pisaliśmy o tym, jak można radziś sobie z presją chwastów na trawnikach i terenach zielonych. W tym wpisie znajdziecie dużo informacji na temat Starane Trawniki. Znacznie więcej wartościowych treści uzyskacie natomiast z ubiegłorocznego wpisu "Renowacja łąk i pastwisk – program Grass into Gold". Już na samym początku tego artykułu umieszczonych jest kilka bardzo przydatnych linków jasno odpowiadających na pytanie dlaczego odchwaszczać użytki zielone oraz jak to robić. Z drugiej strony materiał tłumaczy jak działa program Grass into Gold, który ma pomóc rolnikom w zwiększeniu efektywności produkcyjnej łąk i pastwisk.

Dzisiaj natomiast mamy dla Was dwa odcinki filmu przygotowanego przez redakcję Agrofakt.pl, który w bardziej obrazowy sposób tłumaczy czym jest Grass into Gold.

Najnowsze artykuły

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024

Kiedy wykonać zabieg T-1 w zbożach?

Zabieg T-1 w zbożach najczęściej przeprowadza się po ruszeniu wegetacji, od końca fazy krzewienia (BBCH 29), w fazie strzelania w źdźbło (BBCH 30) pierwszego lub drugiego kolanka (BBCH 31-32). Termin ochrony jest ruchomy i zależy od warunków pogodowych w danym roku uprawy i intensywności porażenia przez dominującą chorobę na plantacji.

22 Marca 2024

Ochrona przed suchą zgnilizną kapustnych rzepaku i regulacja pokroju roślin wiosną

Porażenie łodyg przez suchą zgniliznę kapustnych w rzepaku doprowadza do wylegania roślin w okresie jego dojrzewania, dlatego konieczna jest ochrona plantacji przed tą chorobą. Aktualny stan zagrożenia suchą zgnilizną kapustnych w rejonie prowadzonej uprawy możemy na bieżąco sprawdzać, korzystając z bezpłatnego Systemu Prognozowania Epidemii Chorób SPEC.

22 Marca 2024