Publikacje » Uprawy » Renowacja łąk i pastwisk [wideo]

Renowacja łąk i pastwisk [wideo]

9 Lipca 2018

Ochrona roślin, to nie tylko dbanie o czysty łan rzepaku, zbóż czy kukurydzy. Dotyczy ona rzecz jasna wszystkich upraw. Odpowiednia strategia pielęgnacji łąk i pastwisk obejmuje także eliminację szkodliwego zachwaszczenia. Jest to tema, który poruszaliśmy na łamach e-pole.pl kilkukrotnie. Wiosną pisaliśmy o tym, jak można radziś sobie z presją chwastów na trawnikach i terenach zielonych. W tym wpisie znajdziecie dużo informacji na temat Starane Trawniki. Znacznie więcej wartościowych treści uzyskacie natomiast z ubiegłorocznego wpisu "Renowacja łąk i pastwisk – program Grass into Gold". Już na samym początku tego artykułu umieszczonych jest kilka bardzo przydatnych linków jasno odpowiadających na pytanie dlaczego odchwaszczać użytki zielone oraz jak to robić. Z drugiej strony materiał tłumaczy jak działa program Grass into Gold, który ma pomóc rolnikom w zwiększeniu efektywności produkcyjnej łąk i pastwisk.

Dzisiaj natomiast mamy dla Was dwa odcinki filmu przygotowanego przez redakcję Agrofakt.pl, który w bardziej obrazowy sposób tłumaczy czym jest Grass into Gold.

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online