Publikacje » Uprawy » Pixxaro – wszystko co musisz wiedzieć

Pixxaro – wszystko co musisz wiedzieć

5 Marca 2018

Na początku roku pisaliśmy o jednej z największych nowości produktowych w gamie herbicydów do stosowania w zbożach. Mowa o preparacie Pixxaro. Do tej pory opublikowaliśmy kilka wpisów na jego temat. Czas zatem na podsumowanie – co o nim wiemy.

Pixxaro kompendium

Pierwszą i w zasadzie chyba najważniejszą informacją jest ta, że zastosowano w nim nową substancję aktywną Arylex Active. Jeśli czytacie nasz blog od niedawna, to zaznaczę, że poświęciliśmy sporo miejsca samemu Arylexowi oraz testom jakie prowadzono w Polsce w ubiegłym roku.

W kontekście samego preparatu Pixxaro opublikowaliśmy łącznie 3 wpisy. Pierwszy poświęcony jego budowie i działaniu. Z materiału „Pixxaro – przeznaczenie, budowa, działanie” dowiecie się również w jakich uprawach można go stosować oraz w walce z jakimi chwastami jest specjalistą. Więcej praktycznych informacji dotyczących między innymi terminów stosowania oraz zalecanych dawek opublikowaliśmy w „Pixxaro – terminy i dawki”. Taki uzupełniający materiał skoncentrowany głównie na możliwych roślinach następnych znajdziecie tutaj: „Pixxaro – rośliny następcze”. Choć nie jest to jedyny temat poruszony przeze mnie w tym materiale.

Zachęcamy do kontaktu

Sezon uprawowy zbliża się już wielkimi krokami. Mimo iż pogoda pewnie jeszcze nie raz zaskoczy większość producentów wybiega myślami bardziej do przodu. Jeśli w ramach stosowanych przez siebie technologii ochrony będziecie stosować Pixxaro, to piszcie do nas na adres mailowy. Taki praktyczny raport ze stosowania nowego preparatu będzie najlepszym uzupełnieniem tej serii.

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online