Publikacje » Uprawy » Pierwsza rejestracja insektycydu z Isoclast

Pierwsza rejestracja insektycydu z Isoclast

23 Listopada 2017

W mijającym już roku sporo miejsca przeznaczyliśmy nowej substancji aktywnej Arylex Active. Nie jest to jednak jedyna nowa substancja aktywna, która pojawiła się na rynku. Kolejną jest Isoclast Active stosowana w ochronie roślin przed szkodnikami ssącymi. W Irlandii właśnie dokonano pierwszej rejestracji preparatu z tą substancją w Europie.

Jest to substancja wykorzystywana z powodzeniem na całym świecie do ochrony plantacji rolniczych, warzywniczych czy sadowniczych. Pierwsza rejestracja preparatu z Isoclastem na Starym Kontynencie miała miejsce właśnie w Irlandii.

Obecnie Isoclast Active nie ma jeszcze rejestracji w Polsce, ale ta sytuacja ma ulec zmianie w 2018 roku.

Closer I Transform

Closer i Transform to dwa preparaty skonstruowane w oparciu o działanie Isoclast Active. Pod nazwą Closer będzie sprzedawany preparat do zwalczania mszyc w uprawach ogrodniczych. Z kolei ze środka Transform korzystać będą rolnicy ma on bowiem rejestrację na stosowanie w uprawach rolniczych.

Bardziej szczegółowo o nowej substancji napiszemy w najbliższym czasie, ale już teraz warto zaznaczyć, że jest to środek z nowej grupy sulfoksymin opracowany z myślą o zwalczaniu mszyc, skoczkowatych, pluskwiaków, wełnowców, mączlików, a także niektórych gatunków miodówek.

Główne cechy

Substancja ta cieszy się popularnością wśród rolników na całym świecie głównie ze względy na bardzo wysoką skuteczność w walce mszycami, nawet tymi odpornymi na obecne popularnie stosowane insektycydy. Wśród najważniejszych cech Isoclast Active wymienia się:

  • wysoka skuteczność nawet względem mszyc odpornych na dotychczasowe insektycydy
  • skuteczność przy stosowaniu w niskich dawkach
  • szybki efekt działania i krótki okres karencji
  • wielokierunkowy sposób działania: kontaktowy, translaminarny i systemiczny
  • dopasowanie do programów integrowanej produkcji owoców (IPO)

Więcej na temat Isoclast tutaj: "Czym jest Isoclast?"

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online