Pierwsza rejestracja insektycydu z Isoclast

23 Listopada 2017

W mijającym już roku sporo miejsca przeznaczyliśmy nowej substancji aktywnej Arylex Active. Nie jest to jednak jedyna nowa substancja aktywna, która pojawiła się na rynku. Kolejną jest Isoclast Active stosowana w ochronie roślin przed szkodnikami ssącymi. W Irlandii właśnie dokonano pierwszej rejestracji preparatu z tą substancją w Europie.

Jest to substancja wykorzystywana z powodzeniem na całym świecie do ochrony plantacji rolniczych, warzywniczych czy sadowniczych. Pierwsza rejestracja preparatu z Isoclastem na Starym Kontynencie miała miejsce właśnie w Irlandii.

Obecnie Isoclast Active nie ma jeszcze rejestracji w Polsce, ale ta sytuacja ma ulec zmianie w 2018 roku.

Closer I Transform

Closer i Transform to dwa preparaty skonstruowane w oparciu o działanie Isoclast Active. Pod nazwą Closer będzie sprzedawany preparat do zwalczania mszyc w uprawach ogrodniczych. Z kolei ze środka Transform korzystać będą rolnicy ma on bowiem rejestrację na stosowanie w uprawach rolniczych.

Bardziej szczegółowo o nowej substancji napiszemy w najbliższym czasie, ale już teraz warto zaznaczyć, że jest to środek z nowej grupy sulfoksymin opracowany z myślą o zwalczaniu mszyc, skoczkowatych, pluskwiaków, wełnowców, mączlików, a także niektórych gatunków miodówek.

Główne cechy

Substancja ta cieszy się popularnością wśród rolników na całym świecie głównie ze względy na bardzo wysoką skuteczność w walce mszycami, nawet tymi odpornymi na obecne popularnie stosowane insektycydy. Wśród najważniejszych cech Isoclast Active wymienia się:

  • wysoka skuteczność nawet względem mszyc odpornych na dotychczasowe insektycydy
  • skuteczność przy stosowaniu w niskich dawkach
  • szybki efekt działania i krótki okres karencji
  • wielokierunkowy sposób działania: kontaktowy, translaminarny i systemiczny
  • dopasowanie do programów integrowanej produkcji owoców (IPO)

Więcej na temat Isoclast tutaj: "Czym jest Isoclast?"

Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024