Publikacje » Uprawy » Ochrona roślin jesienią – drogowskaz

Ochrona roślin jesienią – drogowskaz

29 Sierpnia 2018

Jesień to jeden z najważniejszych okresów w budowaniu bezpieczeństwa własnych upraw. Jak nietrudno się domyślić, kwestie związane z jesienną ochroną roślin poruszaliśmy na łamach naszego bloga już wielokrotnie. Aby ułatwić Wam wędrowanie po naszej liście tematycznych wpisów przygotowaliśmy poniższy drogowskaz.

Ochrona roślin jesienią – rzepak

Kilka wpisów w ubiegłym latach poświęciliśmy ochronie rzepaku. Chyba najważniejszym i najbardziej przekrojowym z nich jest “Co musisz wiedzieć o ochronie rzepaku jesienią”. Zwalczanie chwastów z wykorzystaniem preparatu Navigator opisaliśmy w materiale “Zwalczanie chwastów w rzepaku – Navigator [kompendium]”. Oprócz przydatnej tabeli z progami szkodliwości poszczególnych gatunków chwastów znajdziecie w tym materiale podstawowe informacje dotyczące stosowania herbicydu Navigator, jak również odniesienia do bardziej szczegółowych opracowań.

W kontekście użytkowania preparatu o nazwie Kerb można przeczytać w artykule “Ochrona rzepaku jesienią – Kerb”. “Skuteczny oprysk na chwasty w rzepaku jesienią” to materiał, z którego dowiecie jak stosować preparaty Navigator i Perenal, aby osiągnąć najlepszy efekt chwastobójczy.

Ochrona roślin jesienią – zboża

Na naszym blogu w ubiegłych miesiącach opublikowaliśmy trzy ciekawe wpisy poświęcone ochronie zbóż jesienią. Wszystkie poświęcone zastosowaniu preparatu Bizon:

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online