Publikacje » Uprawy » Nawożenie azotowe zbóż i rzepaku - najważniejsze informacje

Nawożenie azotowe zbóż i rzepaku - najważniejsze informacje

23 Lutego 2021

O nawożeniu azotowym rozmawiamy co roku, i mimo że jest to popularny temat, to dobrze jest przypomnieć sobie najważniejsze informacje. W tym m.in te związane z nowelizacją prawa azotowego, czy czysto techniczne informacje, jak działają poszczególne formy azotu dostępne w popularnych nawozach. 

W tym odcinku dowiecie się: 

  • podstaw związanych z nowelizacją prawa azotowego 
  • charakterystyka formy amonowej, azotanowej oraz amidowej (01:50​) 
  • rola innych makroskładników, tj. siarka i magnez w gospodarce azotem (03:52​) 
  • jakie są krytyczne fazy zapotrzebowania na azot przez zboża i rzepak ozimy (04:53​) 
  • praktyczne podejście do nawożenia naszego gościa, Tomka spod Uniejowa (05:31​) 

Zapraszamy na nasz Kanał na YouTube - włączcie subskrybcję, aby nie przegapić kolejnych, wartościowych treści! Zachęcamy też do pisania komentarzy i dzielenia się swoimi doświadczeniami w kontekście pierwszych dawek azotu w oziminach. Jeżeli spodobał się materiał - lajk mile widziany :)

Paweł ma sporą wiedzę na temat zagrożeń czyhających na prawidłowy rozwój Waszych upraw. O czym zresztą chętnie pisze. Podobnie jak o innowacjach w ochronie i nowych produktach. Wieloletnie doświadczenie zdobywał m.in. przy prowadzeniu badań polowych. Paweł brał także udziału w dwóch edycjach Forum Top Agrar Polska oraz w tworzeniu kanału „AR – Akademia Rolnictwa” na portalu Youtube. Inicjator kanału „e-pole”, na którym znajdziecie wiele reportaży, wywiadów i materiałów, które pomogą Wam lepiej dbać o swoje plantacje.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online