Publikacje » Uprawy » Mustang Forte – terminy i dawkowanie

Mustang Forte – terminy i dawkowanie

28 Lutego 2018

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym jak działa Mustang Forte, czyli herbicyd szeroko stosowany w ochronie zbóż ozimych. Dzisiaj kontynuacja wątku, bowiem koncentrujemy się na tym kiedy i jak go stosować.

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto

Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania wynosi 1,0 l/ha. Tyle samo zresztą ile wynosi zalecana dawka preparatu. W trakcie sezonu wegetacyjnego można preparat zastosować jeden raz.

Termin: Środek należy stosować od fazy krzewienia do fazy drugiego kolanka. Zaleca się stosowanie 150-300 l wody na hektar oraz rozpylacze wytwarzające krople średnie.

Pszenica ozima

W celu jednoczesnego zwalczenia chwastów dwuliściennych i zapobiegania 

wyleganiu można stosować Mustang Forte łącznie z regulatorami wzrostu:

W celu jednoczesnego zwalczenia chwastów dwuliściennych i nawożenia dolistnego:

Jęczmień jary, pszenica jara, owies, mieszanka jęczmienia jarego z owsem

Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,8l/ha. Jest to również wysokość dawki zalecanej. W sezonie na danym polu można przeprowadzić jeden oprysk z użyciem Maustanga Forte.

Termin: Środek należy stosować od fazy 4 liści właściwych do fazy drugiego kolanka. Zaleca się stosowanie 150-300 l wody na hektar oraz rozpylacze wytwarzające krople średnie.

Dawkowanie, a rodzaj zabiegu

Mustang Forte 195 SE jest herbicydem, który można stosować w zmniejszonej dawce jako zabieg poprawkowy po oprysku jesiennym. Biorąc to pod uwagę zalecenia dotyczące dawki przedstawiają się następująco:

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto

Zabieg poprawkowy (korekta po herbicydzie jesiennym): stosować wiosną od fazy początku krzewienia do fazy drugiego kolanka zbóż (BBCH 21-32) Dawka: 0,8 l/ha

Zabieg podstawowy (bez jesiennej ochrony herbicydowej): stosować wiosną od fazy początku krzewienia do fazy drugiego kolanka zbóż (BBCH 21-32)

Dawka: 1 l/ha

Więcej na temat tego herbicydu w kontekście zabiegów poprawkowych można przeczytać w kilku poprzednich wpisach, które pojawiły się u nas na blogu: „Zwalczanie chwastów w zbożach po trudnej jesieni”, „Wiosenne opryski – poprawki po zabiegach jesiennych”, „Jaki herbicyd na wiosenne poprawki?”.

Warto dodać, że Mustang Forte można z powodzeniem stosować w mieszaninach z innymi preparatami. Piszemy o tym tutaj: „Możliwe mieszaniny z Mustangiem Forte”.

Miłośnik ciekawych rozwiązań technologicznych, który od lat związany jest z tworzeniem branżowych treści. Od rozmaitych wpisów zaczynając, na zdjęciach i filmach kończąc.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online