Publikacje » Uprawy » Maszyny w uprawie bezorkowej

Maszyny w uprawie bezorkowej

8 Marca 2020

W ubiegłym roku oprócz tekstów pisanych na blogu e-pole raz na jakiś czas publikujemy filmy rolnicze. Dla tych, którzy nie mieli okazji się z tym zetknąć dodam, że filmy pojawiają się na playliście kanału Corteva Agriscience (o tutaj: E-pole na YouTube). Wśród kilkunastu filmów, które już ujrzały światło dzienne niezmiennie największą popularnością cieszą się materiały o uprawie bezorkowej. I chyba nie chodzi tylko o sam temat, który bez wątpienia należy do ciekawych…

Uprawa wg Wiesława Gryna

Jesteśmy przekonani, że to za sprawą głównego bohatera wspomnianych produkcji, którym jest Pan Wiesław Gryn. Jeden z najbardziej doświadczonych rolników w uprawie bezorkowej. Widzowie w każdym kolejnym odcinku dowiadują się więcej na temat przemyśleń, praktycznych obserwacji oraz doświadczeń Pana Gryna w kontekście wprowadzania uprawy bezpłużnej we własnym gospodarstwie.

Tematem najnowszego odcinka są maszyny. Jak nie trudno się domyślić mowa o maszynach wykorzystywanych w bezpłużnym systemie uprawy. To jednak nie wszystko, bowiem Wiesław Gryn wiele wyjątkowych konstrukcji, które wykorzystuje w gospodarstwie… zaprojektował sam. Miłego oglądania.

Więcej podobnych materiałów:

Uprawa bezorkowa wg Wiesława Gryna [wideo]

Jak przejść na system bezorkowy? [wideo]

Chwasty w uprawie pasowej rzepaku [wideo]

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online