Publikacje » Uprawy » Kompletne rozwiązanie na chwasty w zbożach

Kompletne rozwiązanie na chwasty w zbożach

22 Lipca 2019

Przewaga zestawów herbicydowych nad pojedynczymi środkami jest oczywista. W sytuacji, gdy problemem jest zachwaszczenie wieloma gatunkami chwastów zakup konkretnego pakietu może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Jedną z bardzo interesujących propozycji na jesienną walkę z chwastami w jęczmieniu ozimym i pszenicy ozimej jest Quelex Complex Pak

W skład powyższego zestawu wchodzi herbicyd Quelex zawierający 100 g/kg florasulamu oraz 104,2 g/kg halauksyfenu metylu, czyli dobrze znanego Arylexu. Drugim komponentem jest Naceto SC z 200 g/l diflufenikanu oraz 400 g/l flufenacetu. Tak skomponowany pakiet zaleca się stosować w dawkach: 25 g/ha Quelexu i 0,25 l/ha Naceto SC.

Quelex Complex Pak obejmuje herbicydy selektywne o działaniu nalistnym i doglebowym do stosowania powschodowego. Jak zapewnia producent, wystarczy jeden zabieg, aby zwalczyć wszystkie najbardziej uciążliwe chwasty. Nawet miotłę zbożową z wykształconą odpornością na herbicydy o działaniu ALS. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku godzinach od zabiegu.

Kompletna lista chwastów wrażliwych na działanie ww. herbicydów obejmuje: chabra bławatka, fiołka polnego, gwiazdnicę pospolitą, jasnotę purpurową, mak polny, marunę bezwonną, miotłę zbożową, przetacznika bluszczykowego, przytulię czepną, samosiewy rzepaku oraz tobołki polne.

Zalecany termin stosowania herbicydów to jesień, od fazy 1-3 liści właściwych zbóż (BBCH 11-13). Warto również podkreślić, że nie ma problemów z uprawami następczymi w normalnej rotacji. Więcej na temat zastosowania Quelex Complex Pak jesienią piszemy tutaj: "Jak zwalczać chwasty w zbożach jesienią?"

O samym herbicydzie Quelex więcej napiszemy niebawem, ale już teraz możecie obejrzeń film poświęcony temu preparatowi.

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online