Publikacje » Uprawy » Jaką prasę do zbioru słomy?

Jaką prasę do zbioru słomy?

3 Sierpnia 2020
źródło: https://www.plantpress.pl/

Prasy rolujące, które mają być wykorzystywane głównie do zbioru słomy, przede wszystkim muszą radzić sobie dobrze z suchym surowcem. Jednak wybór prasy do surowca typu słoma nie jest łatwy i oczywisty. Oczywiście są maszyny, które w określony sposób są do tego przystosowane. Przyjęło się przekonanie, szczególnie patrząc na stare konstrukcje pras, że do zbioru słomy jest najlepsza prasa pasowa czy łańcuchowa. Natomiast z prasą walcową wielu rolników ma problemy przy zbiorze słomy. Dzisiaj ten trend w nowoczesnych prasach został od kilku lat wyeliminowany. Prasy walcowe również pracują bez problemów przy zwijaniu suchego surowca jakim jest słoma czy siano. Jednak dzisiaj wielu producentów oferuje większość modeli które łączą te technologie ze sobą co przynosi lepsze efekty.
Dzisiaj u większości producentów prasy można wyposażyć w szerokie podbieraki 2m i powyżej, zamiennie lub jeden wybrany system wiązania sznurkiem lub siatką, automatyczne smarowanie łańcuchów napędzających, rotor, systemy cięcia nożami, uchylne podłogi, systemy uchylania rotorów. Dlatego trzeba przyznać, że szerokość możliwości wyposażenia jest duży, różnią się głównie szczegółowością rozwiązań i zastosowanej technologii.

PRASY NEW HOLLAND – Firma oferuje prasy zmienno komorowe jak i również stało komorowe. Posiadają 3 modele pras stało komorowych rolkowo łańcuchowych które mają od 2 do 7 rolek...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online