Jak przejść na system bezorkowy? [wideo]

11 Lutego 2020

Bez wątpienia jednymi z najchętniej oglądanych filmów na YouTube-owej liście e-pole.pl są materiały z Wiesławem Grynem. Najwyższy więc czas na premierę kolejnego materiału. Jest to drugi odcinek serii „Uprawa bezorkowa z Wiesławem Grynem”. Tym razem odpowiadamy na szalenie interesujące pytanie „jak przejść na system bezorkowy?”. 

Wszystkie odcinki do naszej bezorkowej serii zrealizowaliśmy pod koniec sezonu 2019 w Rogowie w gospodarstwie Wiesława Gryna. Miliśmy niepowtarzalną okazję spędzić sporo czasu z rolnikiem, porozmawiać z nim na temat uprawy bezorkowej, a nawet podpatrzeć jak wygląda dzień na farmie, na której nie wykorzystuje się już pługa. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samego gospodarstwa oraz doświadczenia Wiesława Gryna w kontekście uprawy bezpłużnej, to najlepiej obejrzeć pierwszy odcinek cyklu: "Uprawa bezorkowa wg Wiesława Gryna" [wideo]

Warto wspomnieć, że wcześniej rozmawialiśmy również na temat uprawy pasowej rzepaku: "Chwasty w uprawie pasowej rzepaku".

Cała seria poświęcona uprawie bezorkowej obejmuje 6 filmów:

"Uprawa bezorkowa wg Wiesława Gryna":

Uprawa bezorkowa wg Wiesława Gryna (odcinek 1)

Jak przejść na system bezorkowy? (odcinek 2)

Maszyny w uprawie bezorkowej (odcinek 3)

Nawożenie w uprawie bezorkowej (odcinek 4)

Ochrona roślin w uprawie bezorkowej (odcinek 5)

Czy uprawa bezorkowa się opłaca (odcinek 6)

Najnowsze artykuły

Wiosenne szkodniki w zbożach

Wiosna jest czasem intensywnego wzrostu zbóż, ale jednocześnie dynamicznego rozwoju szkodników. Właściwa ocena zagrożenia i działania ochronne w tym okresie mogą istotnie wpłynąć na plon.

22 Kwietnia 2024

Oprysk na opadający płatek

Kwitnienie rzepaku to okres, w którym powinno się chronić rośliny przed chorobami: zgnilizną twardzikową, czernią krzyżowych i szarą pleśnią. W tym czasie należy zastosować fungicydy zwalczające spektrum tych groźnych chorób.

22 Kwietnia 2024

Siew kukurydzy - warunki i termin

Kukurydza ma swoje wymagania termiczne, dlatego nadmierne przyspieszanie terminu siewu, zwłaszcza w nieogrzaną glebę nie są korzystne. Z drugiej strony im późniejszy siew, tym bardziej skraca się okres wegetacji i wzrasta ryzyko, że rośliny nie zdąża w pełni dojrzeć jesienią.

22 Kwietnia 2024