Publikacje » Uprawy » Inatreq Active – nowa substancja aktywna

Inatreq Active – nowa substancja aktywna

5 Listopada 2018

Na rynku środków ochrony roślin pojawiła się nowa substancja aktywna. Corteva Agriscience (dział rolniczy DowDupont) wprowadziła Inatreq Active, czyli substancję do zwalczania najważniejszych chorób w zbożach. Po czterech latach zakończono właśnie proces rejestracyjny na terenie Unii Europejskiej.

Substancji prezentowana jako Inatreq Active, to w języku chemicznym fenpicoxamid. Jest to pierwszy przedstawiciel nowej klasy fungicydów z grupy pikolinamidów. Nowa substancja czynna, jest pochodzenia naturalnego i powstaje w wyniku procesu fermentacji. Ma bardzo korzystny profil toksykologiczny, wyjątkową skuteczność biologiczną oraz unikalne miejsce działania w porównaniu z innymi środkami grzybobójczymi stosowanymi w zbożach.

Jej mechanizm działania polega na zakłócaniu procesów oddychania na poziomie komórkowym. Badania zakrojone na szeroką skalę ukazały wyjątkową skuteczność w zwalczaniu septoriozy, rdzy i innych kluczowych chorób zbóż. Dzięki nowemu miejscu działania, Inatreq Active zwalcza również septorię odporną na fungicydy z dotychczasowych grup chemicznych.

Co najważniejsze, Inatreq nie wykazuje oporności krzyżowej na żadną z obecnych grup chemicznych środków grzybobójczych, w tym triazoli, strobiluryn lub SDHI, a zatem będzie dobrym, nowym narzędziem w programach do zwalczania chorób zbóż.

Cieszy nas, że UE umożliwiła rolnikom korzystanie z tego nowoczesnego, naturalnego środka grzybobójczego. Inatreq Active to nie tylko przełomowe rozwiązanie pozwalające rolnikom na uzyskiwanie lepszych plonów, łączące elastyczność stosowania z wyjątkowym bezpieczeństwem dla roślin, ale również, ze względu na swoje biologiczne pochodzenie odpowiada oczekiwaniom europejskich konsumentów. – oświadczył Thomas Lyall, dyrektor ds. rejestracji na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Corteva Agriscience.

Administrator naszego bloga. E-pole nie ma przed nim tajemnic. Miłośnik natury, szybkich samochodów i mglistych poranków z filiżanką kawy w ręku.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online