Herbicyd do rzepaku - kiedy stosować Galerę?

7 Marca 2017

Jaki wybrać herbicyd do stosowania w rzepaku? To pytanie co roku zadaje sobie wielu producentów. Świadczy o tym choćby fakt, że wpis poruszający tą kwestię "Czym zwalczać kłopotliwe chwasty w rzepaku wiosną?" jest jednym z najchętniej czytanych w historii naszego bloga. Głównym bohaterem tego tekstu jest herbicyd Galera™ 334 SL. Pod koniec tego wpisu można wyczytać, kiedy najlepiej stosować wspomniany preparat. Jednak z uwagi na fakt, jak ważny jest odpowiedni termin stosowania zachęcamy do obejrzenia poniżeszego krótkiego filmu na którym jeden z naszych autorów Rafał Kowalski, bardzo czytelnie tłumaczy jak bezpiecznie i do jakiej fazy rozwojowej rzepaku ozimego można stosować ten Galerę™.

W ramach szybkiego przypomnienia: Galera™ 334 SL to herbicyd opracowany pod kątem zwalczania chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym wiosną. Preparat ten bardzo dobrze radzi sobie m.in. z poniższymi chwastami: chaber bławatek, przytulia czepna, chwasty rumianowate, ostrożeń polny.

Aby znaleźć więcej informacji na temat uprawy rzepaku wystarczy na stronie głównej na pasku bocznym znaleźć sekcję "tagi" i kliknąć słowo "rzepak".

Najnowsze artykuły

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024

Kiedy wykonać zabieg T-1 w zbożach?

Zabieg T-1 w zbożach najczęściej przeprowadza się po ruszeniu wegetacji, od końca fazy krzewienia (BBCH 29), w fazie strzelania w źdźbło (BBCH 30) pierwszego lub drugiego kolanka (BBCH 31-32). Termin ochrony jest ruchomy i zależy od warunków pogodowych w danym roku uprawy i intensywności porażenia przez dominującą chorobę na plantacji.

22 Marca 2024

Ochrona przed suchą zgnilizną kapustnych rzepaku i regulacja pokroju roślin wiosną

Porażenie łodyg przez suchą zgniliznę kapustnych w rzepaku doprowadza do wylegania roślin w okresie jego dojrzewania, dlatego konieczna jest ochrona plantacji przed tą chorobą. Aktualny stan zagrożenia suchą zgnilizną kapustnych w rejonie prowadzonej uprawy możemy na bieżąco sprawdzać, korzystając z bezpłatnego Systemu Prognozowania Epidemii Chorób SPEC.

22 Marca 2024