Nowości w aplikatorach

19 Marca 2020

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, za chwile zaczną się pierwsze w tym sezonie zbiory traw i motylkowych z przeznaczeniem na sianokiszonki czy kiszonki. Są to pasze trudno kiszące się i koniecznie należy używać preparatów zakiszających (inokulantów). 

Zalecamy stosowanie bakteryjnych inokulantów Pioneer z bakteriami homofermentatywnymi (1188, 11H50) jak i w kombinacjach homo i heterofermentatywne (11G22 RR, 11GFT, 11AFT). Dodatkowym atutem w przypadku 11G22 Rapid React jest możliwość otwarcia już po 7-10 dniach od sporządzenia kiszonki.

Udostępniamy Naszym klientom stosującym zakiszacze Pioneer, aplikatory, które umożliwiają zastosowanie inokulantów przy sporządzaniu kiszonek.

Najprostszym aplikatorem jest Appli-Pro Basic o pojemności zbiornika 100 l – zalecany do zamontowania na prasach i przyczepach samozbierających. Wydatek cieczy na tonę materiału od 0,478 l.

Aplikator Appli- Pro EZ – prosty i niezawodny w obsłudze, zbiornik o pojemności 20 l, który pozwala przygotować do 500 ton paszy. Zastosowanie: prasy, sieczkarnie - aplikacja 40 ml/tonę, przyczepy samozbierające 80 ml/tonę. Zakres pracy od 10 do 300 ton na godzinę. System samooczyszczenia po zakończonej pracy.

 

Dla wymagających i dysponujących sieczkarniami o dużej wydajności polecamy aplikator Appli-Pro C500 / C2000. Zastosowanie przy wydajnościach od 10 do 400 ton na godzinę. Dwie opcje zbiornika, 6 l (500 ton), 20 l (2000 ton) materiału. Super mały wydatek 10 ml/tonę gwarantujący zaaplikowanie odpowiedniej ilości preparatu.

Nie potrzebujesz już hektolitrów wody do przygotowania, nie musi być ze studni. Inokulanty Pioneer rozpuścisz bez problemu w każdej temperaturze wody.

Jak otrzymać aplikator? Skontaktuj się z doradzą Pioneer i poproś o szczegóły.

Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024