Publikacje » Technika » Zwiększenie mocy, obniżenie spalania

Zwiększenie mocy, obniżenie spalania

9 Grudnia 2019
źródło: https://www.plantpress.pl/

Modyfikacja oprogramowania silników wysokoprężnych stosowanych w ciągnikach i maszynach rolniczych umożliwia zwiększenie momentu obrotowego a tym samym mocy nawet o 30%. Stąd też coraz to więcej rolników decyduje się na chip-tuning silnika. Taką usługę oferuje powstała w Czechach spółka Agroecopower, któradziała również w Polsce. Specjaliści z Agroecopower dokują adaptacji oprogramowania silnika na wszystkich znanych markach producentów techniki rolniczej. 

Modyfikacja oprogramowania silnika

Poprzez modyfikacje oprogramowania (tzw. chiptuning) centralnej jednostce tzw. ECU(EngineControl Unitz), która jest sercemsilników z elektronicznie sterowanym układem zasilania paliwem można uzyskać wyższą moc jednostki napędowej oraz większy moment obrotowy. Dzieje się to za sprawą tego, że  producenci silników oferują pewien zapas możliwości energetycznych silnika (od 20% w starszych modelach do 10-15% w nowszych generacjach motorów), który można modyfikować. Zapas ten wynika z faktu, że fabryczne parametry oprogramowania jednostki sterującej ECU nie są ustawione na maksymalne możliwości silnika. W bezpiecznym dla silnika potencjale energetycznym operują specjaliści z...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online