Publikacje » Technika » Sieczkarnie do kukurydzy

Sieczkarnie do kukurydzy

10 Września 2020
źródło: https://www.plantpress.pl/

Sieczkarnie do kukurydzy

Nieodzownymi maszynami w zbiorze kukurydzy na kiszonkę są sieczkarnie polowe. W tej grupie maszyn dominują sieczkarnie samobieżne, które wyróżnia  bardzo duża wydajność. Nowoczesne sieczkarnie to maszyny wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań. 

Adaptery do sieczkarni

Standardowym wyposażeniem sieczkarni są przystawki bezrzędowe, które umożliwiają zbiór roślin bez względu na rozstaw rzędów. Oprócz kukurydzy można zbierać nimi wiele roślin cienkołodygowych przeznaczonych na paszę lub biogaz. Bezrzędowy system zbioru z szybko pracującymi rotorami pozwala na pracę na całej szerokości roboczej nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Bezrzędowe adaptery dostępne są w wersji z czterema dużymi bębnami (proponowany do trudnych warunków pracy) bądź 8 czy 10 małymi, które mają zastosowanie w zbiorze wielu upraw. 

Dostępne są także rzędowe adaptery obrywające kolby, które są wykorzystywane w przypadku zbioru kukurydzy na CCM. 

Przepływ oraz rozdrabnianie masy

Kanał przepływu masy w sieczkarniach polowych składa się z napędzanych hydraulicznie walców wciągających i prasujących, których zadaniem jest wstępne zgniecenie i równomierne podanie skoszonej masy do głowicy tnącej. W sieczkarniach marki Claas, John Deere, New Holland i Rostselmash zastosowano cztery walce, natomiast w maszynach Fendt i Krone jest ich sześć. Szerokość kanału zależnie od modelu i producenta wynosi od 730 – 860 mm. 

Głowice tnące o średnicy od 630 do 720 mm i szerokości od 730 do 800 mm...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online