Publikacje » Technika » Przyczepy do transportu kiszonki

Przyczepy do transportu kiszonki

10 Września 2020
źródło: https://www.plantpress.pl/

Przyczepy do transportu kiszonki

Efektywny transport rozdrobnionej masy zebranej przez sieczkarnie wymaga przyczep, które mogą zabrać znaczną porcję ładunku. Takimi maszynami są przyczepy typu SILO. Są one dostępne zarówno w ofercie krajowych jak i zagranicznych wytwórców. Poniżej piszemy o w wybranych produktach, które są dostępne na polskim rynku. 

SILO marki Pronar

Firma Pronar to największy w Polsce producent  przyczep, do którego należy prawie połowa rynku tych maszyn w naszym kraju. W ofercie tego producenta znajduje się tandemowa przyczepa T663, która jest dostępna również w wariancie SILO. Ładowność tej przyczepy wynosi 10 000 kg zaś jej pojemność ładunkowa 15,7 m3. W celu przyspieszenia i ułatwienia rozładunku przyczepę wyposażono w hydrauliczny system otwierania tylnej burty.

Znacznie większą pojemnością (40 m3) dysponuje przeznaczona do transportu biomasy przyczepa objętościowa T400 oparta na podwoziu tandemowym. Przyczepa oparta jest na resorach parabolicznych z biernym układem skrętu. Jej konstrukcja pozwala poruszać się po drogach publicznych z prędkością maksymalną 40 km/h. Przyczepa wyposażona jest w uchylną przednią nadstawę co znacznie ułatwia załadunek poprzez zmniejszenie jej wysokości. Wyładunek materiału w tej przyczepie odbywa się za pomocą czetrołańcuchowego przenośnika podłogowego. Równomierny rozładunek zapewniają trzy poprzeczne bębny z łopatkami.

 

Zastosowanie przyczep objętościowycho dużej pojemności zapewnia uzyskanie wysokiej wydajności transportu biomasy zbieranej przez sieczkarnie

Przyczepy SILO z Metaltechu

Na potrzeby dużych gospodarstw, poszukujących wydajnego środka do transportu biomasy w tym sieczki z kukurydzy Metaltech proponuje dwie przyczepy SILO 40 (40 m3) i SILO50 (50 m3). Mniejsza z przyczep jest skonfigurowana z podwoziem...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online