Publikacje » Technika » Największe ciągniki rolnicze

Największe ciągniki rolnicze

10 Września 2020
źródło: https://www.plantpress.pl/

Ciągniki rolnicze dla rolników są najważniejszymi maszynami na gospodarstwie, bez nich nie mogli by wykonywać podstawowych prac przy codziennych obowiązkach czy przy ciężkich pracach sezonowych. Te największe ciągniki rolnicze wzbudzają zachwyt nie tylko u rolników, ale również u ludzi którzy mają nie wiele do czynienia z techniką rolniczą. W cenie przedstawionych ciągników można by było kupić luksusowy apartament w centrum dużego miasta. Jednak dla właścicieli bardzo dużych gospodarstw czy dużych firm muszą to być ciągniki wytrzymałe, wyposażone w najnowocześniejsze technologie i oferujące bardzo dobry komfort, ponieważ tego typu maszyny najczęściej pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Miano największego ciągnika rolniczego na świecie posiada od kilkudziesięciu lat Big Bud 747, mimo, że nie jest już produkowany, to nikt nie wyprodukował większej maszyny. Ciągnik ma 8,23 m długości, 6,1 m szerokości, a jego wysokość nie przekracza 4,3 m. 
Maszyna waży ponad 50 ton i posiada silnik 16-cylindrowy silnik diesla doładowany dwoma kompresorami i dwoma turobsprężarkami o pojemności 24,12 litrów i dysponuje mocą 900 koni mechanicznych, które osiąga przy 1190 obr./min. Maszyna posiada tylko 6 przełożeń w przód oraz 1 wstecz. Ciągnik został wyprodukowany w 1977 roku w Ameryce i...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online