Publikacje » Technika » JAK SKUTECZNIE ODPALAĆ CIĄGNIK W UJEMNYCH TEMPERATURACH?

JAK SKUTECZNIE ODPALAĆ CIĄGNIK W UJEMNYCH TEMPERATURACH?

6 Grudnia 2020
źródło: https://www.plantpress.pl/

W ostatnich latach zimy są co raz łagodniejsze, które nie przynoszą obfitych opadów śniegu czy dużych mrozów. Jednak atak zimy zawsze przychodzi nie spodziewanie i może on zaskoczyć nie tylko drogowców, ale także rolników.

Gdy temperatura spadnie poniżej 15 stopni Celcjusza, problemy z uruchomieniem mogą mieć maszyny nawet garażowane. Dla wielu rolników, którzy hodują zwierzęta, potrzebują każdego dnia by ładowarka czy ciągnik wykonał swoje podstawowe prace, więc bezproblemowy start silnika to podstawa. Nawet najnowsze i najlepsze maszyny mogą sprawiać trudności w niskich temperaturach, więc warto zadbać o podstawowe rzeczy i się przygotować odpowiednio do takich warunków, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Każda ładowarka czy ciągnik rolniczy wyposażony jest w akumulator. Akumulator to jedno z podstawowych urządzeń o które warto zadbać. Żeby nastąpił zapłon w silniku diesla o zapłonie samoczynnym, musi się on obracać z odpowiednią prędkością. Słaby akumulator lub o niskiej sprawności nie dostarczy w krótkim czasie właściwej mocy do rozrusznika co skutkuje małą prędkością obrotową silnika i brakiem zapłonu. Akumulatory mają ściśle określony żywot i nawet te najlepsze i najdroższe z upływem...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich treści w serwisie E-pole? Dokonaj bezpłatnej rejestracji i korzystaj z naszej bazy publikacji, narzędzi oraz szkoleń online.
Pogoda rolnicza
Szczegółowa prognoza temperatury gleby, punktu rosy, wiatru, indexu UV
Pobierz lokalizację z urządzenia
Szkolenia online
Narzędzia online