Kukurydza P8888

5 Lutego 2020

Uniwersalny, średnio późny mieszaniec pojedynczy SC. Ziarno czysty dent, typ kolby flex. 

Po wielu badaniach i doświadczeniach kiszonkowych firma Pioneer spozycjonowała odmianę w strefie M3-Strefa Kiszonki, co daje gwarancję uzyskania najwyższej jakości paszy w żywieniu gospodarskim.

Odmiana łączy cechy wysokiej wydajności ziarna i wysokoenergetycznej kiszonki, bardzo dobrze sprawdzająca się również w uprawie na CCM. Wysoki plon skrobi oraz suchej masy czyni z tej odmiany rewelacyjnego mieszańca uniwersalnego w kierunku kiszonkigospodarskiej jak i zarówno kiszonek do produkcji biogazu – rekomendowana w Magazyn Biomasa.

Odmiana o bardzo dobrym wzroście początkowym, tolerancyjna na niekorzystne warunki atmosferyczne tj. okresowe ochłodzenia, niedobór opadów, wysokie temperatury –  (lata 2018 i 2019) . Mocny stay-green zapewnia szerokie okno do zbioru na kiszonkę. Cecha szczególnie istotna przy uprawie na dużych powierzchniach, gdzie zbiór jest rozłożony w długim czasie. W odmianach z wysokim udziałem „genu zieloności” w mniejszym stopniu istnieje niebezpieczeństwo postępującej lignizacji czyli zdrewnienia zebranej masy.

Dry-down na poziomie dobrym, dzięki temu w uprawach wielkoobszarowych możemy sobie regulować termin zbioru. 

Rośliny  średnio wysokie, bujnie rozwinięte o silnym i zdrowym ulistnieniu, silnych i zdrowych   łodygach i bardzo dobrym wigorze początkowym, typowana na gleby o średniej i dobrej jakości. Klasa wczesności FAO 290 dla użytkowania na ziarno i FAO 280 dla kiszonki daje gwarancję bezpiecznej uprawy w rejonie południowo środkowym i południowym Polski.

 

Najnowsze artykuły

Zanim krowy wyjdą na pastwiska...

Kiedyś krowy i jałowiznę, od wiosny do jesieni, wypasano na pastwiskach. Później bydło zamknięto w oborach i jałownikach. Dziś wraca się do przeszłości, szczególnie teraz, kiedy aktualne są dopłaty do dobrostanu zwierząt. Utrzymanie bydła na pastwiskach jest najbardziej naturalnym i tanim systemem chowu, zarówno krów mlecznych jak i opasów.

10 Kwietnia 2024

Ochrona zbóż jarych przed chwastami

Ochrona zbóż jarych przed chwastami, to temat kolejnego wpisu Rafała Kowalskiego. Zapraszamy do lektury.

1 Kwietnia 2024

Jak przygotować pole pod kukurydzę

Kukurydza ma swoje wymagania klimatyczno-glebowe i żeby możliwie najlepiej się udała, pole pod jej uprawę należy odpowiednio przygotować. Udzielamy wskazówek, jak uprawiać stanowisko pod kukurydzę.

22 Marca 2024